Praha vyčleňuje další byty pro seniory

Pražský Magistrát chce vyčlenit zejména pro seniory, kteří se dostali do problémů kvůli zavedené deregulaci nájemného, další byty. Kromě bytů v bývalých penzionech, se tak rozšiřuje nabídka hlavního města Prahy pro tuto věkovou skupinu lidí. „Z celkového počtu letos uvolněných bytů bude osmnáct rozděleno mezi seniory, kteří splní stanovená pravidla,“ popisoval radní pro sociální oblast Jiří Janeček.

  • Vytipovány pro tyto účely byly byty do 40 metrů čtverečních celkové plochy. Jsou rozmístěny v rámci běžného bytového fondu hlavního města. „V těchto bytech bude upravena i výše nájmu. Podobně jako v bývalých penzionech by v roce 2010 měla dosáhnout 60 korun za metr čtvereční. Chceme těmto novým nájemníkům nabídnout stejné podmínky jako mají zájemci o bydlení v bývalých penzionech, které jsou obsaženy v nájemních smlouvách,“ upřesnil radní Janeček s tím, že město tímto reaguje na zájem lidí v seniorském věku o tyto malometrážní byty.
  • Ten chce v tomto trendu pokračovat i při dalším rozdělování bytů. „Rozhodli jsme se tímto způsobem rozšířit pomoc seniorům. Zejména pokud se budou uvolňovat malometrážní byty, chceme je postupně vyčlenit pro tuto deregulací nejvíce ohroženou skupinou lidí,“ dodal Janeček s tím, že tento záměr musí ještě odsouhlasit Rada hlavního města Prahy podobně jako
    pronájem dalších 62 uvolněných bytů v celoměstském zájmu.
Vytvořeno 10.11.2008 8:28:42 | přečteno 2255x | Dana Foučková
load