Praha má další sběrný dvůr

Dobrou zprávou pro Pražany je zprovoznění dalšího sběrného dvora hlavního města Prahy v ulici Za zastávkou 3 na Praze 15, který provozují Pražské služby. Ten dnes v dopoledních hodinách slavnostně otevřel radní hlavního města Prahy Petr Štěpánek společně s obchodním ředitelem Pražských služeb Tomášem Kolingerem. V současné době je na území Prahy v provozu 11 stabilních sběrných dvorů hlavního města Prahy. Nový sběrný dvůr v Dolních Měcholupech se tak stane již sedmým sběrným dvorem ve správě Pražských služeb a dvanáctým sběrným dvorem na území hlavního města Prahy.

„Otevřením dalšího sběrného dvora hl. m. Praha pokračuje v projektu budování nových sběrných dvorů pro občany. Budování stabilní sítě sběrných dvorů na území hl. m. Prahy by v budoucnu mělo přispět mj. i k určité redukci přistavování velkoobjemových kontejnerů, protože tento systém občanům neumožňuje odpad třídit a je mnohdy zneužíván živnostenským sektorem,“ říká radní hlavního města Prahy Petr Štěpánek a dodává: „Progresivní trend zahušťování sítě sběrných dvorů navazuje na Plán odpadového hospodářství hl. m. Prahy, kde se hl. m. Praha zavazuje vybudovat nejméně 20 sběrných dvorů na území Prahy.“

Pro všechny občany s trvalým pobytem na území hlavního města se rozšíří možnost zdarma a ekologicky likvidovat např. objemný odpad, elektrošrot, kovový odpad a dřevěný odpad, odpad z údržby zeleně, suť z bytových úprav (do množství 1m3 zdarma), papír, sklo, plasty, nebezpečné složky komunálního odpadu, včetně starých chladících zařízení a další. Pouze pneumatiky jsou odebírány za poplatek 25 korun za kus. Právnické osoby, fyzické osoby oprávněné k podnikání a fyzické osoby, které neprokáží svůj trvalý pobyt na území města, mohou odpad odložit za úplatu, která kryje náklady na další využití nebo odstranění odpadu.

Zachována bude standardní otevírací doba, ve všední dny od 8.30 do 18.00 (v zimním čase do 17.00) a v sobotu od 8.30 do 15.00. Pražané mají také možnost zajistit si odvoz velkoobjemového odpadu (např. rozměrnější nábytek, elektrošrot, kovový a dřevěný odpad) písemnou objednávkou zaslanou faxem, e-mailem, poštou nebo osobně na příslušném sběrném dvoře. Cena za objednávkový odvoz do sběrného dvora se skládá ze dvou položek, z ceny za dopravu, která je účtována z nejbližšího sběrného dvora na místo nakládky a zpět, a z ceny za naložení odpadu.
6.2.2008 13:47:39 | přečteno 3599x | Daniel Potocký

CYKLOJÍZDA pro seniorky a seniory: TUNELY A KOLONIE
Komise pro majetek, investice a dotace RMČ Praha 11
Výbor pro dopravu ZMČ Praha 11