Praha 11 vybírá provozovatele Jedenáctky VS, ve hře je i varianta, že bude areál provozovat sama

Rada městské části Praha 11 vypsala veřejnou soutěž na provozovatele části budovaného rekreačně-sportovního areálu Jedenáctka VS v ulici Mírového hnutí. Vítěz výběrového řízení by mohl provozovat dvě bazénové haly, včetně restauračních a dalších provozů, o sportovní halu se bude starat Sportovní Jižní město, o. p. s.

„Rada záměr schválila, s podmínkami výběru se mohou zájemci seznámit na úřední desce,“ uvedl místostarosta Jan Meixner.

Záměrem pronájmu jsou obě bazénové haly, tedy část areálu s pětadvacetimetrovým bazénem, brouzdalištěm, tobogánem, atrakcemi, restaurací a zázemím a také hala pro dětské plavání se čtyřmi bazény, občerstvením a zázemí. Usnesení počítá s tím, že se smlouva uzavře na pět let, a to se zájemcem, který podobné zařízení provozuje minimálně tři roky.

Vítěz výběrového řízení musí v nabídce navrhnout provozní dobu i cenu základního  vstupného. Pokud s ním MČ uzavře smlouvu, bude jeho povinností například zajištění odborného personálu. Od okamžiku uzavření smlouvy do kolaudace, pokud doba nebude delší, než tři měsíce, bude platit náklady.

Nenabídnou-li potenciální zájemci Praze 11 dostatečně výhodné podmínky, není vyloučeno, že bude areál provozovat vlastními silami.

Stavební práce by měly skončit do dubna. Otevření pro veřejnost bude předcházet několikaměsíční zkušební provoz. Jedenáctku VS tvoří tři haly. Budovy nabídnou prostory pro plavání, zážitky na vodních atrakcích, posezení v restauraci, rehabilitaci i důstojnou kulisu pro sport. Samozřejmostí je zázemí, včetně šaten a recepcí.

Z jižní strany vymezuje areál na ploše 76 tisíc metrů čtverečních ulice Mírového hnutí, ze severu a západu Košíkovský potok a z východu hotel Chodov s přilehlou sportovní halou TJ Jižní Město. Prostor vyplňuje multifunkční sportovní hala, prostory pro plavání nejmenších dětí a seniorů a bazénová hala. Jejím stěžejním prvkem bude pětadvacetimetrový plavecký bazén se startovacími bloky a pěti plaveckými drahami o celkové šířce 10,5 metru a maximální hloubce 1,8 m. Její součástí je také zábavní sektor s dvaačtyřicetimetrovým tobogánem s převýšením 4,5 metru. Zábavu nabídne vířivka, 1,2 metru hluboký bazének s hydraulickým zvedákem pro handicapované, proudovým kanálem a dětským brouzdalištěm.To bude mít tvar nepravidelného mnohostranu o maximálním půdorysu 9,5x6,2m. Dno bude různě hluboko pod hladinou, hloubka se tak bude pohybovat mezi 40 cm až jedním metrem. Součástí brouzdaliště je dětská skluzavka, vodní hříbek a trysky.

Rekreační bazén s vodními atrakcemi má tvar obdélníku o rozměrech 10x9m a hloubku 1,2 metru. Na západní hraně jsou dva kruhy s proudovým kanálem a vířivým bazénem. Na opačné straně bude šest hydromasážních trysek. V severovýchodním rohu rekreačního bazénu se počítá se čtyřmi vzduchovými masážními lůžky. V dolní části bazénu bude ostrůvek s velkým vodním chrličem.

V severním prostoru bazénové haly bude tobogán s uzavřeným tubusem o průměru 1,2m. Dojezdový bazének tobogánu měří kvůli bezpečnosti bezmála sedm metrů. Ve druhém nadzemním podlaží bude „mokrá“ i „suchá“ restaurace.

Vstup do vodního světa bude mít samostatnou recepci, turnikety a branku pro imobilní návštěvníky. V recepci se bude prodávat vstupné a podávat informace.

Sportovní hala pojme 315 diváků, kteří mohou sledovat kterýkoliv ze sálových sportů od florbalu, přes  basketbal po futsal a jiné.

V prostorách areálu vznikne parkoviště s 241 stáním. Počítá se s parkováním osobních automobilů i autobusů. Na vnějším prostoru vznikne prostor s parkovou úpravou, volně navazující na prostory sportovní haly TJ Jižní Město Chodov.

Ing. Šárka Cicvárková

29.1.2014 11:51:30 | přečteno 1562x | Ing. Sarka Cicvarkova

Melodie filmového plátna
Kino klub Zahrada – Přes hranici