Praha 11 uzavřela hřiště z bezpečnostních důvodů

V rámci bezpečnostních kontrol provedených na sportovištích musela městská část Praha 11 do 1. října uzavřít sportovní hřiště v Schulhoffově ulici, jehož nájemcem je občanské sdružení FC TJ Háje-Jižní Město.

Opakovaně byly zjištěny hrubé nedostatky pro bezpečné provozování tohoto sportoviště (vyčnívající ocelové armatury z poškozených odvodňovacích kanálků, otevřené kanálky, postupující koroze sportovní branky ohrožující bezpečnost, rizika zachycení prstů, nezajištěné sportovní branky proti převrácení).

Z uvedených důvodů byla městská část Praha 11 nucena přistoupit k dočasnému uzavření hřiště. „Přes opakované výzvy se současný nájemce sportoviště, které je ve vlastnictví městské části, nepostaral o nápravu, a tak jsme byli nuceni hřiště uzavřít,“ uvedl starosta Prahy 11 Dalibor Mlejnský.

„Obecně prospěšná společnost Sportovní Jižní Město velice rychle nabídla FC TJ Háje k dispozici a užívání jiné sportoviště, a to konkrétně hřiště při Základní škole Mikulova. Věřím, že i díky tomu se děti ani rodiče nemusí obávat, že nebudou mít měsíc kde sportovat,“ řekl Mlejnský. „Bezpečnost sportovišť je po událostech, které na různých místech České republiky skončily tragédií, třeba důsledně zajistit,“ dodal starosta.

Armatura1, obrázek se otevře v novém okně Armatura2, obrázek se otevře v novém okně Odvodňovací kanálek1, obrázek se otevře v novém okně Odvodňovací kanálek2, obrázek se otevře v novém okně Nebezpečné háčky1, obrázek se otevře v novém okně Rezavá branka, obrázek se otevře v novém okně Nezajištěná branka, obrázek se otevře v novém okně

Vytvořeno 28.8.2008 16:36:00 - aktualizováno 29.8.2008 14:12:55 | přečteno 3133x | PaedDr. Josef Škvor
load