Praha 11 má novou služebnu městských strážníků

Nová služebna městských strážníků policie byla ve čtvrtek 10. dubna slavnostně otevřena v Markušově ulici v Praze 11. Skončila tak první etapa výstavby nového Obvodního ředitelství Městské policie Praha 11. Výstavbou nové služebny reaguje město na dynamický rozvoj Městské části Praha 11 a tudíž i na větší nároky na udržení pořádku a bezpečnosti.

„Městská policie v Praze 11 má v současné době 71 zaměstnanců. Trend zvyšování jejich počtu je pro udržení bezpečnostní situace a stavu veřejného pořádku nezbytný, zejména vzhledem k dynamickému rozvoji této části metropole,“ řekl první náměstek pražského primátora Rudolf Blažek, do jehož kompetence bezpečnost v hlavním městě spadá. „Výstavba byla potřebná z důvodu kapacitně nevyhovujících prostor nynějšího ředitelství v ulici U Přehrady 54,“ upřesnil náměstek Blažek.

Budova v Markušově ulici č. p. 1555 sloužila od roku 1974 jako jesle, později byla rekolaudována pro administrativní účely. Nyní se rekonstruuje pro potřeby městské policie, a to ve dvou etapách. V právě otevřené části objektu čekají na strážníky dvě šatny se sprchami a toaletami pro muže a jedna šatna pro ženy, rovněž s kompletním sociálním zázemím. Dále je zde další šatna pro okrskáře. Zázemí strážníků doplňuje prakticky vybavená kuchyň. Náklady na první etapu rekonstrukce se pohybují ve výši necelých sedm milionů korun.

Jelikož městská část počítá v budoucnu s dalším navýšením počtu městských strážníků, rozhodla se pro ně s předstihem připravit odpovídající zázemí. „Objekt s plochou zhruba 1500 m2 je oplocený a využívat ho bude pouze městská policie. Na pozemku se také nachází výjezdové stanoviště Zdravotnické záchranné služby hlavního města Prahy. Jde o první etapu výstavby nového ředitelství o výměře okolo 300 m2,“ uvedl starosta MČ Praha 11 Dalibor Mlejnský.

Přípravy druhé etapy výstavby jsou v plném proudu, její realizace by měla být zahájena v průběhu druhého pololetí letošního roku. „Celkový dispoziční koncept vychází ze současných požadavků a standardů služeben městské policie a vznikal za přímé účasti městské policie. Standard je určován současným trendem moderních administrativních budov,“ informoval ředitel Městské policie hl. m. Prahy Vladimír Kotrouš.

Ze strany městské části je to další příspěvek k rozšíření projektu Bezpečné Jižní Město, jehož je městská policie významnou součástí. Jen v loňském roce byla pro její potřeby otevřena nová služebna v obchodním centru Chodov. Kromě toho Praha 11 vybavila ze svého rozpočtu strážníky novými jízdními koly a pro zkvalitnění hlídkové služby zakoupila jako první pražská městská část dva starokladrubské hřebce. Společně s tím vybavila městskou policii Prahy 11 novými fotoaparáty a kamerami.

Slavnostní otevření služebny městské policie v Markušově ulici

Služebna Markušova001

 

Služebna Markušova002

 

Služebna Markušova003

 

Služebna Markušova004

 

Služebna Markušova005

 

Služebna Markušova006

 

Služebna Markušova007

 

Služebna Markušova008

 

Služebna Markušova009

 

Služebna Markušova010

 
 
Vytvořeno 11.4.2008 7:31:36 | přečteno 2348x | PaedDr. Josef Škvor
load