Praha 11 investuje do zdraví svých dětí

Ojedinělý projekt pro školáky odstartuje již zítra 21. září v městské části Praha 11. První desítky dětí z Jižního Města totiž odjíždějí na zotavovací pobyt s výukou do hotelového komplexu na břehu Lipenské přehradní nádrže. Pro rodiče příznivá zpráva: veškeré náklady plně hradí městská část!

„Hlavním cílem těchto zotavovacích pobytů je působení na děti ve smyslu zdravého životního stylu. Pohyb v přírodě, zdravé stravování, sportovní aktivity a ekologická výchova, to vše se bude uskutečňovat pod dohledem odborníků z daných oborů,“ říká Dalibor Mlejnský, starosta Prahy 11.

Díky tomu, že městská část plně hradí pobyt všem dětem bez rozdílu, mohou se ho zúčastnit i děti ze sociálně slabších rodin. Stejně tak pojedou i děti, které na Jižním Městě nebydlí, ale do škol chodí. „Nechceme ani při této akci rozdělovat třídní kolektivy,“ dodává starosta. Cit pro kolektiv, šance pro všechny děti a boj proti šikaně, to je další přínos, který si městská část od těchto pobytů slibuje.

„Víme, že týdenní pobyt v přírodě není pro dětský kolektiv i jednotlivce samospasitelný, ale věříme, že pro mnoho dětí bude přínosem a novým začátkem v lepší komunikaci,“ poznamenala místostarosta Eva Štampachová.

V průběhu následujících čtyř let se ozdravných pobytů zúčastní děti ze všech základních škol městské části Praha 11. Celkově vynaloží městská část na tento čtyřletý projekt pro 7 000 dětí za téměř 34 milionů korun.

První tři autobusy žáků ze ZŠ Květnového vítězství č. 57 odjíždějí v 8.30 hod od budovy školy.

20.9.2007 17:43:20 | přečteno 3254x | PaedDr. Josef Škvor

CYKLOJÍZDA pro seniorky a seniory: TUNELY A KOLONIE
Komise pro majetek, investice a dotace RMČ Praha 11
Výbor pro dopravu ZMČ Praha 11