Práce na Jedenáctce pokračují, bude se pořizovat vybavení

Do dubna příštího roku by měly skončit stavební práce na budování nového sportovně rekreačního areálu Jedenáctka VS na Jižním Městě. Práce postupují podle plánu, městská rada schválila komisí vybraného dodavatele vybavení multifunkční stavby, který vybaví interiéry hal nábytkem. Objem veřejné zakázky nepřekročil deset miliónů. Rozhodující pro výběr byla zejména nabízená cena, důležité však bylo také estetické hledisko.

„Kromě výběru dodavatele vybavení připravujeme také výběrové řízení na některé provozy, například provozování občerstvení nebo malé haly. O ostatní, včetně bazénové haly, se bude starat Jihoměstská majetková. Zkušební provoz bychom mohli spustit v době kolem letních prázdnin,“ uvedl starosta MČ Dalibor Mlejnský.

Rozhodovat se bude také o cenách vstupného, které by se nemělo zásadně lišit od srovnatelných provozů. „Je to veřejná služba, cenu vstupného bych viděl pod hranicí sta korun za hodinu,“ uvedl Mlejnský s tím, že v ostrém provozu bude systém vstupného motivační, zohledňující zejména děti a seniory.

Jedenáctku VS severně od ulice Mírového hnutí tvoří tři až dvanáctimetrové haly. Budovy nabídnou prostory pro plavání, zážitky na vodních atrakcích, posezení v restauraci, rehabilitaci i důstojnou kulisu pro sport. Samozřejmostí je zázemí, včetně šaten a recepcí. „Co Jižní Město stojí, mluví se o bazénu. Jsem rád, že se nám podaří myšlenku uvést v život. A nebude to jen bazén, ale také řada vodních atrakcí a nové sportoviště pro sálové sporty,“ upozornil Mlejnský.

Z jižní strany vymezuje areál na ploše 76 tisíc metrů čtverečních ulice Mírového hnutí, ze severu a západu Košíkovský potok a z východu hotel Chodov s přilehlou sportovní halou TJ Jižní Město. Prostor vyplňuje multifunkční sportovní hala, prostory pro plavání nejmenších dětí a seniorů a bazénová hala. Jejím stěžejním prvkem bude pětadvacetimetrový plavecký bazén se startovacími bloky a pěti plaveckými drahami o celkové šířce 10,5 metru a maximální hloubce 1,8 m. Její součástí je také zábavní sektor s dvaačtyřicetimetrovým tobogánem s převýšením 4,5 metru. Zábavu nabídne vířivka, 1,2 metru hluboký bazének s hydraulickým zvedákem pro handicapované, proudovým kanálem a dětským brouzdalištěm.To bude mít tvar nepravidelného mnohostranu o maximálním půdorysu 9,5x6,2m. Dno bude různě hluboko pod hladinou, hloubka se tak bude pohybovat mezi 40 cm až jedním metrem. Součástí brouzdaliště je dětská skluzavka, vodní hříbek a trysky.

Rekreační bazén s vodními atrakcemi má tvar obdélníku o rozměrech 10x9m a hloubku 1,2 metru. Na západní hraně jsou dva kruhy s proudovým kanálem a vířivým bazénem. Na opačné straně bude šest hydromasážních trysek. V severovýchodním rohu rekreačního bazénu se počítá se čtyřmi vzduchovými masážními lůžky. V dolní části bazénu bude ostrůvek s velkým vodním chrličem.

V severním prostoru bazénové haly bude tobogán s uzavřeným tubusem o průměru 1,2m. Dojezdový bazének tobogánu měří kvůli bezpečnosti bezmála sedm metrů. Ve druhém nadzemním podlaží bude „mokrá“ i „suchá“ restaurace.

Vstup do vodního světa bude mít samostatnou recepci, turnikety a branku pro imobilní návštěvníky. V recepci se bude prodávat vstupné a podávat informace.

Sportovní hala pojme 315 diváků, kteří mohou sledovat kterýkoliv ze sálových sportů od florbalu, přes  basketbal po futsal a jiné

V prostorách areálu vznikne parkoviště s 241 stáním. Počítá se s parkováním osobních automobilů i autobusů. Na vnějším prostoru vznikne prostor s parkovou úpravou, volně navazující na prostory sportovní haly TJ Jižní Město Chodov.

Ing. Šárka Cicvárková

tisková mluvčí MČ Praha 11

12.12.2013 10:46:19 | přečteno 1229x | Ing. Sarka Cicvarkova

Melodie filmového plátna