Policisté zasahují i v letních měsících

Krádeže aut, pití alkoholu na veřejnosti, zloději v obchodních centrech, to je jen malý výčet situací, při kterých musí zasahovat strážníci z Obvodního ředitelství Městské policie Praha 11. Ve zkratce přinášíme události, které se staly v naší městské části v právě uplynulých čtyřech týdnech.

• Odpoledne 20. června kontrolovala hlídka strážníků okolí hotelů Twin a Opatov. Tentokrát se strážníci zaměřili na špatné parkování autobusů. Na parkovišti v ulici Nad Opatovem si hlídka povšimla špatně parkujícího vozu VW Golf nizozemské RZ, které mělo otevřené přední dveře. Ve vozidle objevili muže, který montoval cosi pod palubní deskou. Jelikož muž neměl od uvedeného vozidla potřebné doklady a nedokázal vysvětlit řádně jeho původ, zkontrolovala hlídka VIN kódu karoserie a zjistila, že vozidlo je odcizené. Pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže byl muž zadržen a předán k dalšímu šetření na Policii ČR.
  • Tentýž den v podvečerních hodinách byla hlídka strážníků vyslána do Obchodního centra Chodov, kde v nákupních prostorech Hypernovy zadržela zloděje. Zjistilo se, že muž má na našem území zákaz pobytu. Z důvodu maření úředního rozhodnutí byl předán k dalšímu šetření na Policii ČR.
  • Ještě ten den večer hlídka strážníků kontrolovala dětské hřiště poblíž Modletické ulice. Při průjezdu ulicí si policisté povšimli zaparkovaného vozidla značky Peugeot, ve kterém seděli dva mladíci. Zjistilo se, že vozidlo je odcizené. Pro podezření z krádeže byli mladíci zadrženi a předáni Policii ČR.
  • O šest dní později 26. června ráno byla hlídka strážníků vyslána na oznámení do Ženíškovy ulice, kde mělo dojít k dopravní nehodě. Po příjezdu na místo strážníci nalezli nabourané vozidlo Renault a odpadlou RZ z vozidla pachatele. Hlídka se bezprostředně po zjištění potřebných informací vydala směrem, kterým osobní auto údajně odjelo. V ulici Květnového vítězství si strážníci povšimli podezřelého vozidla, které agresivně odbočilo do Schulhoffovy ulice. Hlídce se podařilo dostihnout jej na křižovatce Schulhoffova/Matuškova, kde opět nabouralo do zaparkované Mazdy. Pachatel se snažil z místa nehody ujet, ale policisté mu v tom zabránili. Pro podezření ze spáchání trestného činu byl muž zadržen. Dechová zkouška potvrdila přítomnost alkoholu v krvi, muž nadýchal 1,03‰. Byl předán k dalšímu šetření na Policii ČR.
  • Brzy ráno 6. července si hlídka strážníků při běžné hlídkové činnosti na Jižním městě povšimla v Klatovské uliciu schodů panelového domu spícího muže. Po probuzení muže hlídka vyzvala k prokázání totožnosti. Zjistilo se, že je celostátně hledanou osobou, a proto byl strážníky OŘ MP Praha 11 předveden a předán k dalšímu šetření na Policii ČR.
  • 9. července večer byla hlídka strážníků vyslána do Klatovské ulice na rampu metra Háje, kde byly pomocí Městského kamerového systému zjištěny tři osoby, které popíjeli alkohol v místě, kde je to vyhláškou hl. m. Prahy zakázáno. Zjistilo se, že jeden muž je hledanou osobou Policií ČR, a proto byl předán k dalšímu šetření Policii ČR. Celá událost byla oznámena na ÚMČ Praha 11 s návrhem na zahájení správního řízení.
  • Ráno 18. července projížděla hlídka strážníků Prašnou ulicí, kde si povšimla muže, držícího v ruce hořící noviny a snažícího se podpálit rákosový ohradník podél plotu domu. Hlídka muže vyzvala, aby zanechal svého jednání. Muž sdělil, že má vše povolené filmovým štábem, který zde natáčí film. Na dotaz hlídky, zda si muž uvědomuje, kde se nachází, odpověděl, že v Popradu. Vznikly vážné obavy o jeho psychickém stavu, proto byl záchrankou převezen do psychiatrické léčebny v Bohnicích.
22.7.2008 9:37:11 | přečteno 2093x | Dana Foučková

CYKLOJÍZDA pro seniorky a seniory: TUNELY A KOLONIE
Komise pro majetek, investice a dotace RMČ Praha 11
Výbor pro dopravu ZMČ Praha 11