Počet krádeží v kancelářích narůstá

Počet trestných činů krádeže ve volně přístupných kancelářích není dle statistických údajů velký. Ve skutečnosti jich však je mnohem více, neboť jak praxe ukazuje, ne všichni občané nahlásí, že se stali obětí trestného činu. Obvodní ředitelství Praha IV Policie ČR jich eviduje za I. pololetí letošního roku 94, což je o 21 trestných činů více než za I. pololetí roku 2006 a za I. pololetí roku 2007.

Páchání této trestné činnosti není nijak složité. Pachatelé nepozorovaně vejdou v pracovní době do volně přístupných prostor firmy nebo organizace, kde odcizí nejčastěji výpočetní techniku (převážně notebooky) a peníze. Jeden z nejzávažnějších případů krádeže v kanceláři se stal v I. pololetí letošního roku, kdy byly v nejmenované firmě odcizeny finanční prostředky ve výši 337 690 Kč.

Přestože nejde o trestnou činnost, která je páchaná ve velké míře, policisté považují za nutné na tento druh kriminality upozornit firmy, organizace i občany, aby nedávali zlodějům příležitost ke krádežím. Vyvarují se nepříjemnostem, které krádeže doprovázejí a pomohou tím i policistům v jejich práci. Trestná činnost tohoto druhu se totiž velmi obtížně objasňuje a přítomnost policistů u kanceláří je vyloučená. K jakému řešení se přikloníte vy, abyste nebyli touto trestnou činností postiženi, je jen na vás.

nprap. Zdeněk Kovač

Vytvořeno 23.9.2008 11:19:51 | přečteno 2169x | Daniel Potocký
load