Po dvaceti letech byl zprovozněn přívoz Sedlec - Zámky

V pátek 1.7.2005 byl po dvou desetiletích obnoven provoz sedleckého přívozu, který zajistí na severním okraji Prahy spojení Sedlce a Zámků.

Přívoz je v provozu celotýdenně do 20:00 hodin, v pracovní dny od 5:30 hodin, v sobotu, neděli a svátek od 7:00 hodin. V jízdním řádu jsou uvedeny pravidelné plavby v návaznosti na vlaky (v Sedlci) a spoje linky 102 (v Zámcích). Další plavby jsou možné mezi plavbami uvedenými v jízdním řádu na základě požadavku cestujících tak, aby nebyly ovlivněny plavby dle jízdního řádu. Potřeba plavby mimo jízdní řád se signalizuje akusticky (zvonem, kruhem nebo požádáním) a za takovou plavbu se neplatí žádný příplatek.

Spojení přívozem je atraktivní pro výlety vltavským údolím (např. okruh Stromovka - Troja - Zámky - Sedlec - Podbaba - Stromovka) i pro běžné denní cesty. Například v současné době trvá cesta veřejnou dopravou z Bohnic na Suchdol přes Holešovice 1 hodinu, s využitím přívozu se tato doba může zkrátit na polovinu. Obdobně vychází porovnání spojení z Bohnic na Prahu 6 a do Roztok nebo Kralup nad Vltavou.

Přívoz je výhodný pro dopravu na jízdním kole, kdy lze cestu z Bohnic na Suchdol uskutečnit za méně než 20 minut. Navíc na obou stranách řeky navazují cyklotrasy - na levém břehu to je nová odbočka z cyklotrasy VE-DE (Veleslavín - Nebušice - Šárecké údolí - Bubeneč - Dejvice), na pravém břehu pak dálková cyklotrasa č. 2 vedoucí od pražského Národního divadla až do Děčína.

Jízdné přívozu je stanoveno na 20 Kč (dospělý), resp. 10 Kč (dítě 6-15 let), jízdními doklady jsou i všechny časové předplatní jízdenky PID. Přeprava jízdních kol, kočárků, zavazadel a psů je zdarma.

Více informací na www.ropid.cz.

Provoz přívozu je zajištěn péčí úřadů městských částí Prahy 6, Prahy 8 a Magistrátu hlavního města Praha, provoz bude zajišťovat První Všeobecná Člunovací Společnost, s.r.o.

Regionální organizátor pražské integrované dopravy

Rytířská 10, 110 00, Praha 1
IČO:

e-mail: ropid@ropid.mepnet.cz
web: www.ropid.cz

12.12.2005 21:07:22 | přečteno 2488x | Charlie Root

CYKLOJÍZDA pro seniorky a seniory: TUNELY A KOLONIE
Komise pro majetek, investice a dotace RMČ Praha 11
Výbor pro dopravu ZMČ Praha 11
Komise pro likvidaci majetku RMČ Praha 11
Zimní koncert Pražského salonního orchestru
Kino klub Zahrada – Párty Hárder: Summer Massacre