Opencard má již 320 tisíc lidí

Elektronickou kartu Prahy si od loňského srpna pořídilo již 320 tisíc držitelů. Největší zájem je o opencard s bezkontaktním čipem, lidé si také pořizují anonymní karty nebo využívají možnosti vydání opencard na počkání.

  • „Zájem o opencard se zvýšil především počátkem tohoto měsíce, protože 31. ledna končí prodej ročních předplatních kuponů Pražské integrované dopravy (PID) a ty jsou od letošního roku již pouze v elektronické podobě,“ uvedl mluvčí projektu Martin Opatrný.
  • Od 17. prosince, kdy začal výdej anonymních opencard, si občané pořídili na 300 kusů. Výhodou anonymních karet je především možnost nahrát si na ně přenosné kupony PID a kartu pak půjčovat dle potřeb svým blízkým či kolegům, jsou tak ideálním produktem pro firmy, které je mohou používat neomezeně pro všechny své zaměstnance.
  • Narůstá také počet osobních karet opencard vydaných na počkání. Od konce loňského roku bylo expresně zhotoveno 650 kusů. Tato možnost je výhodná zejména pro opozdilce, kteří si nestihli vyřídit svou opencard a přesto mají zájem koupit si roční kupon PID. Ušetří zároveň čas i všem ostatním. Vydání opencard na počkání je možné v Jungmannově ulici, Praha 1, v paláci Adria a ve Škodově paláci, ve kterém si lidé zároveň mohou u dalších přepážek zakoupit vybrané kupony PID.
  • Statistika vydaných karet (k 28. lednu 2009):

Osobní opencard s bezkontaktním čipem………………………………………………308 485 ks

Osobní opencard vydané na počkání…………………………………….……….………….650 ks

Osobní opencard s kontaktním čipem…………………………………………...…….…11 677 ks

Anonymní opencard…………………………………………………………………………….302 ks

Celkem…………...……………………………………………………………………..….321 114 ks

Veškeré podrobnosti o opencard na: http://opencard.praha.eu


Vytvořeno 29.1.2009 8:23:48 | přečteno 2219x | Dana Foučková
load