Oddíly o.p.s. Sportovní Jižní Město sklízejí úspěchy a pořádají nábory

Pokud Vás zajímají sportovní výkony anebo třeba přemýšlíte, kde by mohly vaše děti sportovat a ve vybraném sportu se zdokonalovat, určitě čtěte dále. Sportovní Jižní Město o.p.s. totiž má sportovcům co nabídnout!

Florbalový tým Tigers SJM je nejúspěšnějším ženským florbalovým týmem uplynulých tří let. (3x mistryně ČR, 3x vítězky Poháru ČFbU, 3. místo na EC 2008). Do svých řad hledají mladé hráčky, které chtějí sportovat, pod heslem „Všestranný i speciální sportovní rozvoj vašeho dítěte“ a to pro kategorie: přípravka (2002 a mladší), žákyně (1996 a mladší), dorostenky (1992 a mladší). Za kategorii roku 2009 vyhlašují dívky nar. 1998 - 2002!! Dále hledají do elitního týmu juniorek hráčky, které již chtějí brát sport vážně! Všem svým hráčkám nabízí výborné tréninkové podmínky, kvalifikované trenéry, individuální přístup, letní soustředění, ligové soutěže ČFbU, turnaje.

Oddíl stolního tenisu pořádající pravidelné tréninky v herně v Mikulově ulici č. 1583 se připravuje na novou, minimálně stejně úspěšnou sezonu jako tu letošní. Oddílových tréninků se zúčastňovalo letos až 50 dětí z Jižního Města a již nyní se klub těší na nové členy (ročníky 1998 a mladší), které začne nabírat od 1. září každé úterý a čtvrtek od 15 do 18 hodin. Zájemci mohou přijít v uvedených časech přímo do herny či kontaktovat šéftrenéra klubu, pana Vožického (mobil 732 599 993). Úspěchy zaznamenali hlavně na přeborech Prahy, ze kterých si přivezli 12 medailí včetně 2 zlatých. Na letní prázdniny je naplánováno soustředění v Jaroměři, tréninky jsou navíc obohacovány o víkendové turnaje pro členy oddílu či jejich rodinné příslušníky.Věříme, že současným i budoucím členům se bude atmosféra oddílu líbit a najdou si zde své kamarády. Přijďte oddíl stolního tenisu navštívit a zahrát si jeden ze sportů, v kterých jsme tradičně dobří, následujte vzory, jako jsou stále aktivně hrající Petr Korbel, Jindřich Panský či Milan Orlowski!

Oddíl kopané FKJM 1. místo na závěr sezóny! V sobotu 13. 6. 2009 skvěle odehráli turnaj přípravek, který pořádal SK Hostivař. Bez prohry a s celkovým skóre 29 : 1. Turnaje se zúčastnili hráči ze čtyř týmů: dva týmy domácích SK Hostivař, Běchovice a tým FKJM. Hrálo se 2x 18 minut, finále pak 1x 20 min. Tým FKJM byl oslaben o několik hráčů, kteří byli na škole v přírodě a tak uvítali pomoc hráčů z mladší přípravky.

A jak proběhly jednotlivé zápasy? To jsme si nechali okomentovat přímo ředitelem o.p.s. Sportovní Jižní Město, panem Michalem Javůrkem:

• 1. zápas FK JM - SK Hostivař A 3 : 1 ( 1 : 0 ) Zápas s nejtěžším soupeřem turnaje jsme začali výborně. Soupeř byl pod neustálým tlakem a k naší brance se dostávali pouze po dlouhých výkopech brankáře. Vytvářeli jsme si slibné šance, které jsme i gólově zakončili.
  • 2. zápas FK JM - Běchovice 9 : 0 ( 6 : 0 ) V tomto zápase jsme nastoupili proti soupeři, který měl ve svém týmu několik mladších kluků. A na hře to bylo znát. V podstatě se hrálo na jednu branku a čekalo se, jaké bude skóre. Všichni opět makali na doraz a předváděli, že fotbal umí.
  • 3. zápas FK JM - Sk Hostivař B 14 : 0 ( 6 : 0 ) S chutí jsme si zastříleli.
  • FINÁLE: FK JM - Sk Hostivař A 3 : 0 ( 2 : 0 ) I přesto, že jsme první zápas se stejným soupeřem vyhráli, nabádali jsme tým k nepodcenění soupeře, aktivní hře a precizní obraně. A musíme říct, že to všichni dodrželi a soupeře k ničemu nepustili. Od začátku jsme měli několik šancí. Tým makal na doraz a odměnou byly tři góly v soupeřově síti. Trenéři: Rosťa Holas, Martin Brabec!

Pokud Vás zaujaly sportovní výkony SJM anebo máte chuť vědět víc nebo přihlásit vaše dítě, veškeré bližší informace naleznete na webových stránkách: www.sportovnijiznimesto.cz

18.6.2009 13:13:28 | přečteno 2149x | Petr Krtička

Melodie filmového plátna
Kino klub Zahrada – Přes hranici