Odbor státní sociální podpory informuje

Dovolujeme si vás upozornit na důležitou změnu v dokládání příjmů za rok 2004, jež vyplývá ze zákona 124/2005 Sb., kterým se s účinností od 30. 3. 2005 mění zákon o státní sociální podpoře č. 117/1995 Sb. v plném znění.

V průběhu května 2005 budou všem současným příjemcům dávky přídavek na dítě rozesílány podklady pro možnost dalšího prodloužení této dávky od 1.10.2005.

Dovolujeme si vás upozornit na důležitou změnu v dokládání příjmů za rok 2004, jež vyplývá ze zákona 124/2005 Sb., kterým se s účinností od 30.3.2005 mění zákon o státní sociální podpoře č. 117/1995 Sb. v plném znění. Podle této novely je pro stanovení výše příjmů osob samostatně výdělečně činných nutno rozlišovat, zda se ve sledovaném roce 2004 jednalo o činnost vykonávanou jako činnost hlavní nebo jako činnost vedlejší. Změněným pravidlům dokládání příjmů osob samostatně výdělečně činných byly přizpůsobeny i rozesílané nově vydané tiskopisy „Doklad o výši ročního příjmu“. Podrobnější informace týkající se stanovení výše příjmů osob samostatně výdělečně činných vám ochotně sdělí pracovnice odboru státní sociální podpory na svém pracovišti nebo na telefonu 267914067.

Z důvodu zachování plynulosti výplat dávky státní sociální podpory přídavek na dítě vám doporučujeme vyplnit, příp. nechat si potvrdit tiskopisy „Doklad o výši ročního příjmu“ za rok 2004 a spolu s „Prohlášením osob o příjmech rozhodných pro nárok na dávku“ v nejkratším možném termínu odevzdat vše na našem odboru státní sociální podpory v Bohúňově ulici 1553. Potvrzený tiskopis „Potvrzení o studiu“pro školní rok 2005/2006 pro každé nezaopatřené dítě, které do 31. 8. 2005 dovrší 15 let věku, dokládejte až během měsíce září 2005 (s datem vystavení v září 2005).

Pokud z jakýchkoliv důvodů nebudete mít zájem o prodloužení žádosti přídavek na dítě od 1.10.2005 a nebudete tedy dokládat zpět na naše kontaktní místo vyplněné odpovídající tiskopisy, oznamte nám, prosím, písemně do 31.10.2005 tuto skutečnost. Zjednodušíte a urychlíte tím postup při ukončování Vaší dávky v naší databázi.

Úřední hodiny odboru:

8.00 - 17.30 hod.

8.00 - 11.30 hod.

8.00 - 17.30 hod

Doplňující informace: pravidla pro rozlišování činnosti osob samostatně výdělečně činných platí i pro dávky státní sociální podpory sociální příplatek a příspěvek na bydlení. Pokud není činnost vykovávána jako hlavní, je nutno o této skutečnosti a době jejího výkonu doložit potvrzení od Pražské (Okresní) správy sociálního zabezpečení.

Odbor státní sociální podpory

9.12.2005 10:55:07 | přečteno 2844x | Charlie Root

Kino klub Zahrada – Myši patří do nebe
Umění je abstrakce