Obyvatelé Prahy 11 mají možnost nominovat osobnosti na čestná občanství a ceny městské části

Městská část Praha 11 letos udělí, stejně tak jako loni, čestná občanství a ceny městské části. Obyvatelé mohou své návrhy podávat prostřednictvím volených zástupců (členů Zastupitelstva městské části Praha 11) nejpozději do 30. září 2008. Slavnostní předání se uskuteční 5. ledna 2009 v Brožíkově síni Staroměstské radnice.

Čestná občanství městské části lze udělovat fyzickým osobám, které se významnou měrou zasloužily o rozvoj městské části.

Ceny městské části lze udělovat:

• za významná umělecká, vědecká a jiná díla mající vztah k městské části,

dále jako:

• zvláštní projev uznání občanům, jejichž život, působení a dílo mají úzký vztah k Jižnímu Městu,
  • zvláštní projev úcty za mimořádné činy spojené s osobním hrdinstvím, které znamenaly záchranu života občanů nebo záchranu morálních, historických nebo kulturních hodnot,
  • zvláštní projev úcty významným českým i zahraničním představitelům v oblasti politiky, vědy, kultury a sportu.

Veřejnost může své návrhy podávat prostřednictvím volených zástupců veřejné správy, tj. členů Zastupitelstva městské části Praha 11 nejpozději do 30. září 2008.

Čestná občanství a ceny MČ jsou udělována na základě písemného návrhu s podrobným zdůvodněním zásluh navrhovaného občana od předkladatele návrhu. Bez podrobného písemného zdůvodnění nebude návrh projednán.

Podrobné zásady pro udělování čestných občanství a cen MČ Praha 11 jsou uvedeny v příloze. ikona souboruČestné občanství - zásady

Čestná občanství za rok 2007 získali: akademický architekt Jiří Lasovský, in memoriam Max Švabinský.

Ceny Prahy 11 za rok 2007 obdrželi: plk. Václav Djačuk, in memoriam genmjr. v. v. Ing. Andrej Faglic, Ing. Ludmila Hájková, Daniel Hejret, Mgr. František Hlucháň, JUDr. Věra Jeřábková, CSc., PaedDr. Petr Kment, Prof. Erazim Kohák, PhD., Doc. PhDr. Václav Ledvinka, CSc., Tereza Maxová, Ing. arch. Vítězslava Rothbauerová.

Vytvořeno 22.7.2008 13:18:02 | přečteno 1908x | PaedDr. Josef Škvor