ENDE

O sečení trávy se v okrajových částech Prahy 11 budou starat ovce

Stádo (14)
V okrajových částech Prahy 11 se nyní můžete setkat se stádem ovcí a koz. Tuto jistě velmi zajímavou možnost údržby ploch na okrajích Jižního Města zavedla městská část hlavně z důvodů ochrany životního prostředí v blízkém okolí chráněného území Milíčovský les. Stádo poslouží i na dalších místech, kde není vhodné používat na údržbu zeleně mechanizaci.

Co to je vlastně ekologické stádo je? Tuto otázku jsme položili místostarostce Prahy 11 pro životní prostředí Evě Štampachové: „,Ekologické stádo je skupina ovcí a koz, jehož skladba tvořena tak, aby způsob spásání co nejlépe odpovídal spásanému prostoru,“ vysvětlila. „Především v okolí chráněného území Milíčovského lesa je to velmi vhodný způsob údržby zeleně,“ dodala. Spásat se bude nejdříve v okolí Milíčovského statku, kde jsou zvířata ustájena, následně pak budou k vidění v celé jižní části Prahy 11.

V těchto místech je třeba dbát na dodržování vyhlášky o volném pobíhání psů, pro které by setkání se stádem mohlo být vítanou příležitostí k lovu.

Část stáda máte od středy možnost vidět i na zahradě úřadu MČ Praha 11, v Ocelíkově ulici. Celkem sedm ovcí romanovských se v části zahrady stará o přirozenou údržbu trávníku. Je však hlavně vítanou atrakcí pro děti. Dvě ovečky jsou březí, proto prosíme, abyste je zbytečně nerušily. Na pobyt pod širým nebem jsou od narození zvyklé, ale stres by pro ně mohl být katastrofou.

Stádo (2), obrázek se otevře v novém okně Stádo (7), obrázek se otevře v novém okně

21.6.2007 17:21:40 | přečteno 2346x | PaedDr. Josef Škvor