Nad Jižním Městem spatřen letící disk! A bylo jich víc!

Samozřejmě se jedná o žert. Je zřejmé, jak snadno se dá udělat fotografie se záhadným objektem na obloze. Nehodlám zde ale šířit žádné senzace (přestože - zajímavých- obrázků mám, a na internetu je, mnoho).

Během včerejšího dne odpoledne (28. 06. 2011) místostarostka Ing. Eva Štampachová v Parku u Chodovské tvrze otevřela nové DiskGolfové hřiště - projekt městské části Praha 11 - první stálé hřiště v Praze a první v republice. O akci jsme informovali v článku "Městská část Praha 11 zve dnes na DiskGolf".

Protože počasí se vydařilo (až moc, při hře doporučuji něco proti slunci, v zápalu hry, na větru, to připaluje) odpoledne byl park již plný lidí. Zejména děti si chodily půjčovat disky, včera mimořádně, ke stánku firmy, které zařizovala parametry hřiště a dodala veškeré potřebné vybavení.

Disky bude možné si standardně zapůjčovat zdarma v restauraci Pavlovín.

Určitá diskuze se vedla ohledně možného doplnění vybraných míst o zvýšený plot, aby disk nemohl dopadnout na silnici. Přestože jsem byl ujišťován, že disk se vždy stáčí doleva, a všechny dráhy s tímto efektem počítají, oveřil jsem si, že při vyšším náklonu disku na druhou stranu toto pravidlo zcela neplatí.

Protože některé koše jsou od výhoziště vzdáleny téměř 100 metrů a smyslem hry je dráhu překonat na nejmenší počet hodů, je nutné do hodu vložit poměrně velkou sílu, což se na konci hry může na „stavu ruky“ projevit (od toho tam je koneckonců ta restaurace).

O hře a novém hřišti by se toho dalo napsat ještě mnohé, nejlepší ale bude, když si to každý vyzkouší sám.

Závěrem tedy dodám, že UFO senzace se sice nekonala, ale protože se jedná o chytlavou zábavu, pro mnohé to může být senzace sportovní.


Protože je však začátek léta, pohodové a volnější období, nedá mi to, a vybírám zde dva ze svých oblíbených zdrojů, odkazy na dvě zajímavé fotografie. Jedná se samozřejmě o seriózní zdroj NASA.

V prvním případě je to "temný letící objekt" fotografovaný „pod Zemí“ z mise raketoplánu STS088/Endeavour (doporučuji stáhnout obrázek v nejvyšším rozlišení), ve druhém z archivu mise Apollo 15 k Měsíci - „dlouhý a štíhlý ležící objekt“ napravo od velkého středového kráteru a přečnívající z malého kráteru (oblast není viditelná přímo ze Země).

Ponechávám bez komentáře.

Aktuálně:
Další informace na toto téma zájemci naleznou v pokračování tohoto článku pod názvem Zkusit DiskGolf, minigolf nebo něco jiného na protáhnutí těla.

Kefi

DiskGolfové hřiště

Objekt nad Jižním Městem

 

DiskGolf Plánek

Plánek hřiště a Pravidla
 

Informační tabule

Nová informační tabule v parku
 

DiskGolf 01

Ing Eva Štampachová při slavnostním zahájení provozu hřiště
 

DiskGolf 02

Tři druhy disků - pro dlouhý a střední dolet a pro dorážku
 

DiskGolf 03

Zástupce dodavatelské firmy předvádí ukázkový výhoz
 

DiskGolf 04

Každé výhoziště má vlastní informační tabuli
 

DiskGolf 05

Některé dráhy jsou opravdu zapeklité
 

DiskGolf 06

Odpoledne již patřila dráha hráčům
 

DiskGolf 07

Děti trénovaly u přenosného koše
 

Disk 1

Několik letících disků, ten z úvodu -nejslavnější-
 

Disk 2

Další záběr disku
 

Disk 3

A dotřetice (jsem zvědav jestli se s některým záběrem někde -setkám-)
 
 
Vytvořeno 29.6.2011 11:58:14 - aktualizováno 29.8.2011 10:49:46 | přečteno 5401x | Petr Kefurt
load