ENDE

Na Internet a bezdrátové připojení do knihovny

internet
Nemáte doma připojení k Internetu? Potřebujete si vyřídit e-maily, přečíst novinky, kombinovat informace z elektronických zdrojů s informacemi obsaženými v knihách? Zajděte na Internet do knihovny! Od května nabízí knihovny také bezdrátové wifi připojení.

Přístup na Internet nabízejí všechny pobočky Městské knihovny v Praze (MKP). Těch najdete po Praze celkem čtyřicet a do míst, kde není „kamenná“ knihovna zajíždí některý z bibliobusů. Každá z knihoven je vybavena nejméně dvěma počítači s přístupem na Internet.

Novou službou, kterou Městská knihovna v Praze od května nabízí ve všech svých pobočkách, je bezdrátové připojení na internet. Abyste mohli tuto službu využívat, stačí vám vlastnit notebook či kapesní počítač s wifi kartou standardu 802.11b nebo 802.11g, vybrat si vám nejbližší knihovnu, najít si v ní příjemné místo, vyhledat dostupné sítě, připojit se k té s názvem “Mestska knihovna“ a můžete surfovat klidně celý den. Z technických důvodů není služba dostupná v pojízdných knihovnách.

Internet je v Městské knihovně v Praze zdarma a úplně pro každého - není potřeba mít čtenářský průkaz.

Adresy a provozní doby knihoven na www.mlp.cz/knihovny.

6.5.2009 9:51:39 | přečteno 1905x | Petr Krtička