ENDE

Městská policie nabízí ochranu kol proti krádežím

Logo městská policie
Městská policie hl. m. Prahy vede evidenci jízdních kol, která má jejich majitele ochránit před krádeží, případně přispět k jejich nalezení. Služba je bezplatná a dobrovolná. Žádost o zanesení do evidence jízdních kol mohou zájemci podat na každém obvodním ředitelství městské policie. Tuto službu poskytuje samozřejmě také Obvodní ředitelství Městské policie Prahy 11 v ulici U Přehrady 54, Praha 11.

Jak probíhá zaregistrování kol na Praze 11, jsme se zeptali ředitele OŘ MP Praha 11 Petra Schejbala: „Registrace jízdních kol na Obvodním ředitelství Městské policie Praha 11 probíhá bez problémů. Občan se může dostavit na ředitelství OŘ MP Praha 11 s kolem, kupním dokladem a občanským průkazem po celý týden od 8 do 16 hodin a kolo mu bude zaregistrováno - majitel dostane štítek na kolo a průkaz. Strážník pořídí fotodokumentaci a zanese údaje do centrální elektronické databáze.“

Registrace kola v databázi Městské policie snižuje nebezpečí, že se bicykl svému majiteli ztratí. V roce 2008 bylo nahlášeno na Policii ČR jen v Praze 638 případů odcizených a ztracených kol.

A jak postupovat v případě ztráty nebo prodeje kola? Ztrátu nebo krádež jízdního kola je třeba ohlásit na nejbližším oddělení Policie ČR. Městské policii Praha je pak nutné předat potřebné údaje o ztraceném kole. Informace přijme kterákoliv služebna, a to i po telefonu. Policie pak po ukradeném či ztraceném kole vyhlásí pátrání.

Pokud kolo mění majitele, ať už jde o prodej nebo darování, stačí na služebně městské policie nahlásit potřebné údaje a strážníci zanesou do evidenčního průkazu změnu majitele. Stejně tak je třeba oznámit likvidaci kola, aby ho městská policie mohla vyřadit z evidence.

5.5.2009 13:58:59 | přečteno 2336x | Petr Krtička