Na obsah stránky

ENDE
 

Městská policie nabízí ochranu kol proti krádežím

Logo městská policie
Městská policie hl. m. Prahy vede evidenci jízdních kol, která má jejich majitele ochránit před krádeží, případně přispět k jejich nalezení. Služba je bezplatná a dobrovolná. Žádost o zanesení do evidence jízdních kol mohou zájemci podat na každém obvodním ředitelství městské policie. Tuto službu poskytuje samozřejmě také Obvodní ředitelství Městské policie Prahy 11 v ulici U Přehrady 54, Praha 11.

Jak probíhá zaregistrování kol na Praze 11, jsme se zeptali ředitele OŘ MP Praha 11 Petra Schejbala: „Registrace jízdních kol na Obvodním ředitelství Městské policie Praha 11 probíhá bez problémů. Občan se může dostavit na ředitelství OŘ MP Praha 11 s kolem, kupním dokladem a občanským průkazem po celý týden od 8 do 16 hodin a kolo mu bude zaregistrováno - majitel dostane štítek na kolo a průkaz. Strážník pořídí fotodokumentaci a zanese údaje do centrální elektronické databáze.“

Registrace kola v databázi Městské policie snižuje nebezpečí, že se bicykl svému majiteli ztratí. V roce 2008 bylo nahlášeno na Policii ČR jen v Praze 638 případů odcizených a ztracených kol.

A jak postupovat v případě ztráty nebo prodeje kola? Ztrátu nebo krádež jízdního kola je třeba ohlásit na nejbližším oddělení Policie ČR. Městské policii Praha je pak nutné předat potřebné údaje o ztraceném kole. Informace přijme kterákoliv služebna, a to i po telefonu. Policie pak po ukradeném či ztraceném kole vyhlásí pátrání.

Pokud kolo mění majitele, ať už jde o prodej nebo darování, stačí na služebně městské policie nahlásit potřebné údaje a strážníci zanesou do evidenčního průkazu změnu majitele. Stejně tak je třeba oznámit likvidaci kola, aby ho městská policie mohla vyřadit z evidence.

5.5.2009 13:58:59 | přečteno 2336x | Petr Krtička

Navigace

 
load