Městská část slavnostně otevřela zrekonstruovanou školu Mendelova

Největší investiční akce městské části Praha 11 v oblasti školství úspěšně skončila a Základní škola Mendlova, byla po celkové rekonstrukci ve čtvrtek 8. ledna 2009 slavnostně předána žákům a učitelům do užívání.

„Celkové náklady na rekonstrukci, které byly hrazeny z rozpočtu městské části, dosáhly 165,2 milionu korun. Na první etapu se podařilo získat dotaci ze státního rozpočtu ve výši 19 milionů korun, v další etapě projekt podpořila i Evropská unie z Fondu soudržnosti částkou 11,75 milionu korun a Státní fond životního prostředí částkou 650 tisíc,“ řekl Dalibor Mlejnský, starosta městské části Praha 11.

V první etapě, která byla zahájena před letními prázdninami v roce 2007, se uskutečnila rekonstrukce pavilonu tělocvičen. Po dokončení stavebních prací byly tělocvičny doplněny novými herními prvky a nářadím, včetně horolezecké stěny a časomíry.

Na všech budovách jedné z největších škol na Jižním Městě byl kompletně nahrazen původní obvodový plášť, uvnitř byly vyměněny všechny konstrukční prvky a rozvody elektroinstalace, vodoinstalace a topení. V pavilonu učeben je nový výtah a škola se tak stala zcela bezbariérovou.

„Jsem nesmírně rád, že nám složitou situaci s výukou přibližně 450 žáků v době rekonstrukce školy ochotně pomohly řešit ostatní základní školy v městské části. Od dubna do června loňského roku žáci chodili do ZŠ Donovalská, ZŠ Ke Kateřinkám a do ZŠ Květnového vítězství 1554. Od září do prosince potom poskytly zázemí ZŠ Ke Kateřinkám, ZŠ Donovalská a Základní škola praktická a Praktická škola v Kupeckého ulici,“ uvedl Mlejnský.

V rámci projektu Bezpečné Jižní Město byl do interiérů budovy nainstalován zabezpečovací systém a na obvodový plášť kamery, napojené na multifunkční dohledové centrum.

Na jaře bude možné zároveň ocenit úpravy, které se dotkly zeleně, přilehlých ploch a chodníků.

Vytvořeno 16.1.2009 7:45:06 | přečteno 1984x | PaedDr. Josef Škvor
load