Městská část otevře nové garáže

Na Jižním Městě budou nové třípatrové garáže. Od 1. února v nich najde parkovací stání 375 majitelů osobních aut z nejbližšího okolí.

Od 1. února nebude už muset 375 obyvatel z okolí Vojtíškovy ulice na Jižním Městě parkovat své automobily na ulici. Tento den městská část slavnostně otevře třípatrové garáže, za jejichž výstavbu zaplatila více než 64 milionů korun. Třinácti miliony přispěl stát.

„Je to první novostavba tohoto druhu pořízená na Jižním Městě z prostředků městské části od roku 1989. Ve třech patrech včetně střechy zde může parkovat 375 aut, z toho je 20 stání rezervováno pro imobilní obyvatele,“ uvedl radní Městské části Praha 11 Luděk Zítka, který má na starosti správu majetku.

Na Jižním Městě je dlouhodobě nedostatek parkovacích míst a tento parkovací dům pomůže v uvedené lokalitě alespoň z části problém řešit.

„Do dnešního dne jsme od místních obyvatel a podnikatelů obdrželi téměř 200 žádostí na parkování a musím říci, že jejich zájem nás příjemně překvapil. Parkovací stání jsou vybavena digitálními kamerami, které dokáží při vjezdu a výjezdu rozlišit a zaznamenat druh vozidla, číslo státní poznávací značky i obličej řidiče. Kromě toho je zde stálá ostraha, takže lidé nemusí mít obavy, že jim někdo vozidlo poškodí nebo odcizí,“ řekl Zítka s tím, že to hlavní důvod, proč lidé dávají přednost placené službě před stáním na ulici.

Měsíční poplatek za parkování pod střechou pro držitele průkazu ZTP nebo ZTP/P činí 800 korun včetně DPH, pro ostatní zájemce to je 1400 korun. V nekrytých stáních na střeše je poplatek nižší, a to 1200 korun.

„Další zájemci o parkovaní v garážích se mohou hlásit na odboru dopravy městské části u pana Martina Jandy na telefonu 267902375, případně svoji žádost zaslat e-mailem na adresu jandam@p11.mepnet.cz,“ dodal Zítka.

5.1.2007 11:15:07 | přečteno 3339x | PaedDr. Josef Škvor

CYKLOJÍZDA pro seniorky a seniory: TUNELY A KOLONIE
Komise pro majetek, investice a dotace RMČ Praha 11
Výbor pro dopravu ZMČ Praha 11