ENDE

MČ Praha 11 v rámci Prahy na 3. místě ve výzkumu „Město přátelské seniorům 2009“

LOGO Praha 11
Centrum pro aktivní stárnutí, CAKTIS o.s., sestavilo historicky první žebříček měst ČR, který hodnotil prostředí měst z hlediska aktivního stárnutí.Výzkum proběhl v březnu tohoto roku.V žebříčku, který vychází z metodologie WHO, se z patnácti pražských městských částí MČ Praha 11 umístila na skvělém třetím místě.

V uvedeném výzkumu bylo na základě poznatků WHO vyhodnoceno, do jaké míry umožňují města a městské části v ČR svým obyvatelům a obyvatelkám aktivně stárnout. Cílem nebylo rozdělit města na vítěze a poražené, ale spíše „upozornit vedení našich měst na význam aktivního stárnutí a pomoci jim identifikovat oblasti, jejichž zlepšení nejpodstatněji zvýší spokojenost zvětšující se části jejich obyvatel“ jak sdělila Ivana Svobodová, předsedkyně správní rady občanského sdružení CAKTIS, které výzkum zorganizovalo.

Občanské sdružení CAKTIS prosazuje aktivní stárnutí jako cestu, která umožňuje prožít kvalitní stáří a která zároveň významně snižuje zatížení společnosti spjaté se stárnutím populace.

Podrobnosti o celém výzkumu a o. s. CAKTIS si můžete přečíst na adrese www.caktis.cz/media.php

28.4.2009 16:13:12 | přečteno 1446x | Petr Krtička