Na obsah stránky

ENDE
 

Malí sportovci měli svou olympiádu

Štafetový běh
Pokud jste se procházeli dopoledne 13. května kolem ZŠ Donovalská, mohli jste zaslechnout mohutné povzbuzování a potlesk. V tu dobu se totiž na sportovním hřišti školy konal třetí ročník dětských sportovních her pro mateřské školy z Jižního Města.

Krásné počasí sportovním výkonům přálo a tak nic nebránilo tomu, aby bylo odpoledne plné sportu za účasti místostarostky Evy Štampachové odstartováno.

Soutěžilo se v několika disciplínách - hodu do dálky, štafetovém běhu, překážkovém běhu, skoku do dálky a ve skákáních v pytlích. Občas se sice něco nepovedlo, občas spadla překážka, nebo si soutěžící spletl dráhu, ale každý dával do závodění všechny síly. Na stanovišti každé disciplíny dětem měřily výkony žačky ZŠ Donovalská a paní učitelky pečlivě zaznamenávaly dosažené výkony. Když bylo dobojováno, nastal čas pro vyhlášení výsledků. Na prvním místě se letos umístilo družstvo MŠ Markušova, kterému pohár a medaile předal držitel Ceny Prahy 11 a bývalý olympionik Petr Kment. Druhé místo obsadila MŠ Janouchova a třetí pak MŠ Konstantinova, jimž medaile předal ředitel školy Pavel Dittrich.

Slavnostnímu předání cen a medailí však předcházel i kulturní program pro malé sportovce. Veselá dvojice Vanda a Standa zazpívala dětem mnoho známých písniček, několik nových se děti naučily a také si zatancovaly. Musely rovněž uhádnout několik hádanek a poznat, jak se správně starat o domácí zvířátka. Celé dopoledne se velmi vydařilo, počasí bylo slunečné, děti si užily zábavu, zasportovaly si, dostaly vydatnou svačinu a dobré a zdravé pití. Zkrátka, medaile mohli dostat jen někteří, ale vyhráli všichni.

3. ročník Sportovních her dětí

Ke sportu připraveni!

Ke sportu připraveni!

 
Sportovní hry dětí odstartovala místostarostka Eva Štampachová

Sportovní hry dětí odstartovala místostarostka Eva Štampachová

 
Dívčí tým

Dívčí tým

 
Štafetový běh

Štafetový běh

 
Tento tým medailistů je z MŠ Markušova

Tento tým medailistů je z MŠ Markušova

 
 
14.5.2009 15:54:45 | přečteno 1490x | Petr Krtička

Navigace

 
load