ENDE

Malí sportovci měli svou olympiádu

Štafetový běh
Pokud jste se procházeli dopoledne 13. května kolem ZŠ Donovalská, mohli jste zaslechnout mohutné povzbuzování a potlesk. V tu dobu se totiž na sportovním hřišti školy konal třetí ročník dětských sportovních her pro mateřské školy z Jižního Města.

Krásné počasí sportovním výkonům přálo a tak nic nebránilo tomu, aby bylo odpoledne plné sportu za účasti místostarostky Evy Štampachové odstartováno.

Soutěžilo se v několika disciplínách - hodu do dálky, štafetovém běhu, překážkovém běhu, skoku do dálky a ve skákáních v pytlích. Občas se sice něco nepovedlo, občas spadla překážka, nebo si soutěžící spletl dráhu, ale každý dával do závodění všechny síly. Na stanovišti každé disciplíny dětem měřily výkony žačky ZŠ Donovalská a paní učitelky pečlivě zaznamenávaly dosažené výkony. Když bylo dobojováno, nastal čas pro vyhlášení výsledků. Na prvním místě se letos umístilo družstvo MŠ Markušova, kterému pohár a medaile předal držitel Ceny Prahy 11 a bývalý olympionik Petr Kment. Druhé místo obsadila MŠ Janouchova a třetí pak MŠ Konstantinova, jimž medaile předal ředitel školy Pavel Dittrich.

Slavnostnímu předání cen a medailí však předcházel i kulturní program pro malé sportovce. Veselá dvojice Vanda a Standa zazpívala dětem mnoho známých písniček, několik nových se děti naučily a také si zatancovaly. Musely rovněž uhádnout několik hádanek a poznat, jak se správně starat o domácí zvířátka. Celé dopoledne se velmi vydařilo, počasí bylo slunečné, děti si užily zábavu, zasportovaly si, dostaly vydatnou svačinu a dobré a zdravé pití. Zkrátka, medaile mohli dostat jen někteří, ale vyhráli všichni.

3. ročník Sportovních her dětí

Ke sportu připraveni!