Lékařskou službu první pomoci v roce 2009 opět zajistí fakultní nemocnice

Pražské zastupitelstvo včera rozhodlo, že město ze svého rozpočtu v příštím roce poskytne fakultním nemocnicím, které budou zajišťovat lékařskou službu první pomoci, částku 18 milionů korun.

  • „Praha jako kraj na svém území odpovídá za zajištění lékařské služby první pomoci. Letos jsme změnili systém, od začátku letošního roku na základě smlouvy s městem zajišťují tuto službu fakultní nemocnice v Motole, Královské Vinohrady, Na Bulovce, Fakultní Thomayerova nemocnice s poliklinikou, Všeobecná fakultní nemocnice v Praze a poliklinika v Palackého ulici, která je součástí Nemocnice Na Františku. Příští rok dojde k dílčím změnám, ale systém, který jsme letos zavedli, se osvědčil. Za prvních devět měsíců letošního roku vyhledalo ošetření lékařskou pohotovost celkem 73 973 pacientů, kteří byli s poskytnutou péčí spokojeni. Proto budeme lékařskou službu první pomoci zajišťovat stejným způsobem i v příštím roce. A budeme na ni nadále i finančně přispívat částkami dva miliony korun na jedno stanoviště lékařské služby první pomoci praktického lékařství a praktického lékařství pro děti a dorost a částkou jednoho milionu korun na jedno stanoviště zubního lékařství,“ uvedl radní Milan Pešák.
  • Ke změně dojde u lékařské služby první pomoci (LSPP) zajišťované Nemocnicí na Františku na poliklinice v Palackého ulici. Ta bude ke konci letošního roku přemístěna do Studentského zdravotního ústavu - konkrétně od 31. 12. 2008 od 16.00 hodin. S platností od 1. 1. 2009 se zároveň název Studentského zdravotního ústavu změní na Městská poliklinika Praha. V ní bude stanoviště LSPP - všeobecné praktické lékařství a zubní lékařství. Služby první pomoci praktického lékařství pro děti a dorost zajistí Všeobecná fakultní nemocnice v Praze, která se nachází nedaleko Městské polikliniky Praha.
  • Zdravotní pohotovostní péče pro děti a dorost tak bude v centrální oblasti města pokryta dostatečně.
Vytvořeno 12.12.2008 10:38:07 | přečteno 1874x | Dana Foučková
load