Lávka na Chodově se začne upravovat

Po několika letech problémů a oprávněných stížností obyvatel na kluzkou chodovskou lávku se blýská na lepší časy. Starostovi Daliboru Mlejnskému se po složitých jednáních na Magistrátu hlavního města Prahy podařilo dohodnout se na její opravě.

„Přestože lávka není majetkem městské části Praha 11, chceme tento problém vyřešit. Na jaře jsme požádali hlavní město o převedení lávky do naší správy, jelikož je však tento krok organizačně poměrně zdlouhavý, zahájil jsem jednání přímo s odborem městského investora magistrátu, které se podařilo úspěšně uzavřít,“ uvedl starosta Mlejnský. Současně s tím vyzdvihl osobní úsilí ředitele odboru městského investora ing. Jiřího Tomana.

V současné době je již podepsána smlouva mezi hlavním městem a firmou, která opravu provede. Jediné na čem závisí zahájení prací, je teplota. S opravou se začne hned, jakmile se ustálí nad +5° C.

„Lávku budeme opravovat za provozu. V podélném směru upravíme nejprve jednu polovinu šířky a poté druhou, aby plocha byla alespoň v omezeném prostoru průchozí,“ uvedl Ondřej Cikhart ze společnosti Hobst.

Stavební firma nejprve strojově naruší původní povrch a poté ho upraví tak, aby neklouzal.

„Věřím, že obyvatelé, kteří lávku pro spojení na metro Chodov využívají, omezení kvůli stavbě pochopí,“ dodal starosta.

Vytvořeno 14.11.2007 18:16:42 | přečteno 2305x | PaedDr. Josef Škvor
load