Kynologická organizace Jižní Město a výcvik psů

Jste majitelem psa, který stoprocentně ovládá vás i celou rodinu? Nedokážete při venčení svého psa přivolat? Tak právě pro vás je určen kurz základního výcviku psů pořádaný 246. základní kynologickou organizací Jižní Město. „Není důležité, že pes leží na sedačce, pokud jste mu to dovolili, důležité je, že poslechne, že z ní má odejít“.

Pokud jste majitelem psa a chce předcházet konfliktům, bylo by vhodné poskytnout psovi určité minimum výchovy. To zahrnuje alespoň přivolání, usednutí na povel, chůzi u nohy či přerušení nežádoucí činnosti - např. skákání na lidi, štěkání uprostřed noci, pronásledování sportujících lidí, nebo aktivní zapojování do dětských her. Účelem kurzu základního výcviku je, naučit majitele zacházet se svým psem, najít správný přístup ke svému psu a přimět jej k ochotě poslechnout a podřídit se mu. Nesnažíme se naučit psa cvičit ale poslouchat. Tohoto cíle lze dosáhnout soustavou vybraných cviků, ale prioritou je, aby pes byl ochoten uznávat svého cvičitele jako svého vůdce a takto ho respektovat.

Kurzu se mohou zúčastnit psi všech plemen, velikostí a barev, s průkazem původu i bez něj, čistokrevní i kříženci. Tento kurz obsahuje v ZKO 15 lekcí a cvičí se 2x týdně. Pro účast v kurzu je nutné základní povinné očkování psa a schopnost psovoda fyzicky svého psa zvládnout.

Nový kurz začíná 13. listopadu od 20 hod. na kynologickém cvičišti 246. základní kynologické organizace, Ke cvičišti 950/10, 149 00 Praha 11 - Háje. První hodina se uskuteční bez psů! Bude pouze informační a majitelé psů získají informace, jak vše bude probíhat.

Podrobnější informace získáte na www.zko246.cz nebo na tel: 604 797 531.
Vytvořeno 31.10.2007 12:17:44 | přečteno 6795x | Dana Foučková
load