Kulturní centrum zahradaKC zahajuje 25. září divadelní sezónu představením Mistr a žák tandemu SKUTR

Zahrada představí činohru, výsledky uměleckých rezidencí i mezinárodní projekty. Základ divadelní sezóny tvoří kvalitní divadelní projekty českých umělců. S přátelskou podporou Zahradě sezónu zahajuje 25. září SKUTR osvědčenou komedií Mistr a žák, která kombinuje akrobacii, comedii dell´arte a živou hudbu.

  • 20. října Zahrada uvede jedno z nejúspěšnějších představení letošního Léta hereckých osobností Vše o ženách s Janou Krausovou, Annou Šiškovou a Jitkou Schneiderovou. V listopadu se diváci mohou těšit na inscenaci Jak jsem se učila řídit Činoherního studia v Ústí nad Labem. Autorka Paula Vogel získala za tento „road kabaret“ Pulitzerovu cenu. Další představení pak uvedou například Teátr Víti Marčíka nebo Vojtěch Vrtek.
  • Již 3. října však Zahrada uvede také výsledky dvou prvních tanečních rezidencí. Němka Irina Müller a Kanaďanka Zoja Smutny uvedou své dvě choreografie, které pak den poté uvede i festival 4dny v pohybu. Obě choreografie vznikly během tvůrčích rezidencí, kterými se Zahrada zapojuje do mezinárodní spolupráce.
  • „Velký mezinárodní projekt pak připravujeme na květen 2009, kdy s francouzským souborem Image Aigue uvedeme představení, které vznikne částečně ve spolupráci s místními školami a umělci. Představení bude součástí 2. ročníku festivalu Street For Art,“ láká programový ředitel Zahrady David Kašpar. „Výjimečný bude také přesun Stodůleckého písečku, který kvůli rekonstrukci KD Mlejn nalezne letos v březnu azyl právě v Zahradě,“ doplňuje David Kašpar.
  • Pro další informace, rozhovory a fotografie kontaktujte, prosím, Jiřího Sulženka, jiri.sulzenko@kczahrada.cz nebo 608 520 690.
Vytvořeno 24.9.2008 8:32:22 | přečteno 2064x | Dana Foučková
load