ENDE

Kontrolní akce Městské policie Injekční stříkačky - bezpečná a čistá pískoviště

Logo městská policie
Městská policie Praha chystá na pondělí 25. května rozsáhlou akci na likvidaci injekčních jehel a stříkaček a dalšího nebezpečného materiálu po narkomanech. Zaměří se na dětská hřiště a pískoviště.

Do pondělní akce budou nasazeny dvoučlenné hlídky městské policie ze všech patnácti obvodních ředitelství, městskou policii z Prahy 11 samozřejmě nevyjímaje. Každou hlídku doplní pracovník útvaru prevence s potřebným náčiním a kontejnerem na uložení sesbíraných jehel a stříkaček. „Strážníci z jednotlivých obvodů využijí své znalosti místních poměrů a prověří vytipovaná místa v lokalitě. Před zahájením akce se všichni zúčastní školení, kde se seznámí se zásadami pro správné zacházení s nebezpečným materiálem. Výsledky kontrolní akce po zpracování zveřejníme,“ uvedl náměstek ředitele městské policie Ludvík Klema.

Pravidelné kontroly přinesly za poslední dva roky radikální snížení počtu nalezených stříkaček na místech vyhrazených pro dětské hry. Strážníci provádějí tyto rozsáhlé kontrolní akce zpravidla čtyřikrát do roka, na čistotu dětských hřišť a sběr odpadu po narkomanech celoročně průběžně dohlížejí strážníci okrskáři.

Výsledky vyhodnocení kontrolní akce za Prahu 11 zveřejníme samozřejmě také na našich webových stránkách.

22.5.2009 10:32:52 | přečteno 1642x | Petr Krtička