ENDE

Kartička od strážníka může být upozorněním i poděkováním

Upozornění strážníka
Novinkou, kterou připravila městská policie pro řidiče od letošního března, jsou kartičky, které nechávají strážníci za stěrači parkujících vozidel. Modré a žluté letáčky s logem městské policie obsahují údaje o době kontroly, a hlavně informaci o zjištěném problému. Tím může být otevřené okno u auta, neuzamčené vozidlo, nebo rozsvícená světla. Rozdílná barevnost letáčku má samozřejmě také svůj význam. Žluté kartičky slouží jako upozornění na špatné parkování, modré jsou naopak poděkováním řidičům za to, že své auto parkují dobře a hlavně podle předpisů.
  • Strážníci rozdávají letáčky při svých pravidelných obchůzkách také v nočních hodinách. Právě touto dobu se často stávají automobily cílem zlodějů.
    „Policie důkladně kontroluje vozidla i registrační značky a prověřuje zda nepatří mezi odcizené,“ říká ředitel Obvodního ředitelství městské policie Praha 11 Petr Schejbal.
  • V roce 2008 nalezli strážníci v rámci své hlídkové činnosti o 70% více odcizených vozidel, než v roce 2007. Odcizených registračních značek odhalili téměř padesátku.
    Pro strážníky je nepostradatelným pomocníkem vyhledávací zařízení, které pro potřeby městské policie zakoupila městská část Praha 11. „Díky němu se například na přelomu února a března, podařilo v podstatě během jediné noci nalézt pět odcizených vozidel,“ řekl první náměstek primátora hl. m. Prahy Rudolf Blažek.
    „Městská část Praha 11 přispěla také na zakoupení horských kol a mobilních telefonů pro strážníky okrskáře a na zkvalitnění jejich výstroje. Je vidět, že její prioritou je, aby se v této městské části občané cítili bezpečně,“ dodal Blažek.
  • Právě bezpečnost a prevence je hlavním cílem projektu Bezpečné Jižní Město, který v naší městské části funguje a jsou do něho zapojeny všechny bezpečnostní složky a samozřejmě integrovaný záchranný systém.
  • Jihoměstská policejní statistika ve zkratce
    Loni městská policie v Praze 11 lustrovala podle ředitele Schejbala 20 759 vozidel a odhalila 10 kradených automobilů.
    Strážníci odhalili 21 033 přestupků, z toho 3 412 se týkalo veřejného pořádku, 17 621 přestupků se týkalo dopravy. Jedním z dalších závažných problému který strážníci v Praze 11 řešili a stále řeší, je konzumace a nalévání alkoholu mladistvým.
    Za rok 2008 zkontrolovali strážníci 18 284 osob, z toho 90 lidí předvedli na Policii ČR. Téměř 80 osob zadrželi pro podezření ze spáchání trestného činu a 46 osob strážníci zadrželi, jako celostátně hledané.
23.3.2009 8:55:12 | přečteno 1653x | Dana Foučková