Jižní Město slaví! Máme zlato i stříbro

Ve včerejším Superfinále extraligy ve florbalu mělo Jižní Město hned dvě želízka v ohni. Jedno se jihohoměstským florbalistkám (Herbadent Sportovní Jižní Město) podařilo přetavit ve zlato, druhé přetavili chodovští florbalisti (TJ JM Pedro Perez Chodov) ve stříbro.

Jižní Město mělo v Superfinále nejvyšší florbalové soutěže hned dvě želízka v ohni

Největší extraligová návštěva – téměř deset a půl tisíce diváků, skvělá atmosféra na tribunách, v historii českého florbaru největší událost. Po druhé hodině odpoledne se do O2 arény valily davy fanoušků. Velká část z nich byla z Jižního Města. Aby taky ne, Praha 11 měla v superfinále hned dvě želízka v ohni – hráčky Hebadent Sportovní Jižní Město a TJ JM Pedro Perez Chodov. „Jsme na naše florbalisty velmi hrdí, přijeli jsme je sem podpořit, máme dresy obou týmů, bubeníky, vlajky Prahy 11, pokusíme se vytvořit co nejlepší atmosféru pro naše teamy,“ popisoval starosta Dalibor Mlejnský.

Herbadentky, které v semifinále narazily na FbŠ Bohemians se ve finále utkaly s Vítkovicemi, které v boji zdolaly výsledkem 3:2 a svůj titul zaslouženě slaví posedmé za sebou. V čase 57:14 rozhodla Denisa Billá a šampionky se mohou těšit na říjnový Pohár mistryň v Tampere. Budeme držet palce!

Poté následovalo finále mužů. Tvrdým oříškem bylo finálové utkání s perfektně hrajícím týmem 1. SC Woow Vítkovice. Skvělý tým Chodovských florbalistů vedla české legenda Radim Cepek, který ve finále také nastoupil jako hráč. „Naši florbalisti z TJ JM PEDRO PEREZ CHODOV ve svém premiérovém extraligovém finále sice podlehli Vítkovicím 3:4, ale přesto to považujeme za veliký úspěch. Druhé místo v superfinále je přeci skvělé a jsme na naše chlapy opravdu hrdí. Dvacetileté snažení jihoměstského florbalu z Chodova se úročí,“ dodává Mlejnský.

Vedení jedenácté městské části dlouhodobě podporuje florbal na Jižním Městě. Oběma oddílům městská část umožňuje pořádání tréninků u všech domácích zápasů ve Sportovní hale Jižní Město a kromě toho je dlouhodobě podporuje i finančně. Jen za první pololetí letošního roku florbalistky Herbadentu využily sportovních grantů ve výši 180 tisíc korun, chodovští pak grantů ve výši 375 tisíc korun. Finance jsou určeny nejen pro elitní týmy, ale především pro podporu žákovských a mládežnických kategorií.

Několik otázek pro úspěšnou trenérku mistryň republiky Herbadent Sportovní Jižní Město Praha 11 a české reprezentace Markétu Šteglovou.

Do téměř patnácté minuty první třetiny nebylo vůbec nic jisté, jak jste to prožívala?

Měla jsem trochu strach, aby se holky dokázaly vzpamatovat. Bylo to takové otevřené nahoru dolů, myslím, že šance byly na obou stranách. Dokázaly jsme v závěru rozhodnout, což bylo dobře.

Rozhodla známá opora?

Ano, ale myslím si, že v týmu je opor více. To, že tentokrát to byla Denisa (Billá), není rozhodující. Jindy to může být někdo jiný, právě proto, že to tam dokáže rozhodnout více lidí a o to je to lepší.

V porovnání s loňským týmem hra nepůsobila tak úplně kombinačně, zejména v závěru byla vidět velká snaha o individuální zakončení. Nevytrácela se v závěru kombinace?

Holky byly ve stresu, tak možná měly pocit, že to musí více spasit individuální činností. Vzhledem k tomu, že jsme se v letošním ani loňském roce nevěnovali tolik kondici, se samozřejmě na nich podepsalo. Pak už nedokážou kombinovat, jsou všude později a o to je to horší. Já už jsem prohlásila před sezonou, že holky dostaly po šesti letech trošku volnější rytmus, protože teď nás bude čekat mistrovství a teď budou mít od května tvrdou přípravu, takže proto měly větší pauzu.

Co budete upravovat na Tampere (pohár mistryň, aby byl tým úspěšný?)

Možná se trochu pokusit doplnit kádr o jednu dvě hráčky, myslím zkušené hráčky, které mají něco za sebou. Takový turnaj pokud chceme uspět, nemůžeme hrát na 10, 12 lidí, musí tam být 15 top hráček, a to se nám tady pořád ještě nedaří.

Přežili jste finálové boje bez zranění?

Možná, že ne, protože Denisa (Billá) si v poslední třetině udělala něco s kolenem, ale doufám, že bude vše v pořádku.

Vaše osobně, resp. pracovně osobní – reprezentace – oddíl?

Já už se dlouhodobě do oddílu snažím přivést kvalitního trenéra, který by mi pomohl a hráčky někam posunul, už to dělám dost dlouho, je to takové statické ale v našich podmínkách je to těžké někoho sehnat, ale doufám, že se mi to podaří. Na závěr mi dovolte, abych za sebe a náš team moc poděkovala za podporu městské části a pana starosty Mlejnského, který je naším velikým fandou a nechybí na žádném z našich důležitých zápasů. Je nám ctí reprezentovat Jižní Město!

21.4.2013 10:24:24 | přečteno 1527x | Dana Foučková

Melodie filmového plátna
Kino klub Zahrada – Přes hranici
KOMENTOVANÁ VYCHÁZKA pro seniory: Předvánoční vycházka po Žižkovu