Na obsah stránky

ENDE
 

Jižní Město ožije festivalem umění Street For Art 2009

Kitchen Monument foto Matthias Rick2
Festival Street For Art , který pořádá kulturní centrum Zahrada KC a občanské sdružení Tolerdance za podpory MČ Praha 11, Evropské komise, Magistrátu hlavního města Prahy, Goethe Institutu a Francouzského institutu oživí veřejný prostor Jižního Města originálními akcemi, které opravdu stojí za Vaši návštěvu. Udělejte si čas a přijďte si ve dnech 20. - 24. května užít akce jedinečného festivalu!

Hlavní událostí druhého ročníku festivalu Street For Art bude architektonická invaze do veřejného prostoru v podobě nafukovací bubliny Kitchen Monument berlínské umělecké skupiny Raumlabor.

Mezi stanicemi Opatov a Háje vyroste ve dnech od 20. do 24. května průhledná nafukovací bublina na pomezí domova a veřejného prostoru, která bude hostit tři sousedské večeře okořeněné divadelní akcí s názvem „bar-beck-you“, vše vyvrcholí velkoplošnou projekcí na opuštěný objekt pošty v Centrálním parku.

„Kitchen Monument je pro nás i pro Raumlabor způsob, jak ukázat, že i venku, ve veřejném prostoru, můžete vytvořit místo pro setkání. Ať už je pak záminkou společné jídlo, taneční odpoledne nebo akce respektovaných alternativních umělců,“ vysvětluje programový ředitel festivalu David Kašpar.

Na projekcích se podílí vizuální umělec Initi, který se na Jižním Městě narodil, známý VJ Kolouch, který se nedávno účastnil například audiovizuálního festivalu Soundframe ve Vídni a projekční skupina Phase.

Na festivalu se odehraje řada akcí, které vybízí návštěvníky k účasti. Ať už tím, že přinesou svá díla na bleší trh s uměním ArtBazar, připojí se ke kreslení velkoplošného komixu, zapojí se do streetartových workshopů nebo přinesou buchtu jako desert k sousedské večeři. Ozkoušenou atrakcí je také projížďka Jižním Městem v retro autobuse se zasvěceným komentářem místního kronikáře. Po vlastních pak budou moci diváci festivalu absolvovat nově vytvořenou „Naučnou stezku po červené“ umělkyně Michaely Hladíkové.

Festival Street For Art se letos koná podruhé. Kromě dalších akcí je významnou součástí festivalu také vyvrcholení mezinárodního projektu Evropa je tady i tam, který se v Zahradě představení českou premiérou představení francouzského souboru Image Aigue.

Představení Evropa je tady i tam je oficiální doprovodnou akcí Českého předsednictví v Radě EU. Mediálními partnery festivalu jsou Rádio 1, freemusic.cz, bandzone.cz a phatbeatz.cz.

Kompletní rozpis a podrobné představení všech akcí festivalu Street For Art 2009 je uveden na www.streetforart.cz a také na adrese www.kczahrada.cz

Spot, který představuje Kitchen Monument a festival Street For Art 2009 ke shlédnutí zde: http://www.youtube.com/watch?v=-cfAY3UQ3lk&feature=player_embedded

11.5.2009 15:30:37 | přečteno 2332x | Petr Krtička

Navigace

 
load