ENDE

Jakou vodu pijeme na Jižním Městě?

pitná voda
Dodavatelem pitné vody na celém území hl.m. Prahy jsou Pražské vodovody a kanalizace, a.s., které zásobují naši městskou část pitnou vodou pro veřejnou potřebu z úpravny vody Želivka. Voda se vyrábí úpravou povrchové vody - z údolní nádrže Švihov. Upravená voda podléhá přísné pravidelné kontrole kvality a zcela vyhovuje evropským standardům po stránce fyzikální, chemické, mikrobiologické i biologické.
  • Aktuální hodnoty vybraných ukazatelů kvality pitné vody na úpravnách a také ve vodovodní síti lze nalézt na internetových stránkách www.pvk.cz/ vše o vodě/ vlevo-pitná voda/ kvalita pitné vody.
  • Tvrdost pitné vody na Jižním Městě je 1,04 mmol/l, tj. jedná se o vodu měkkou podle meze tvrdosti.
  • Při vypouštění vody z kohoutku se někdy stane, že je voda cítit chlórem. Ten se do vody přidává z důvodu zachování kvality dodávané pitné vody až ke spotřebitelům a aby bylo zabráněno jakémukoli nebezpečí náhodné sekundární kontaminace. Chlór se přidává ve velmi malých dávkách neškodných pro zdraví na výstupu z úpravny vody a poté v různých částech distribuční sítě. Dodatečně se přidává proto, že v průběhu distribuce vody dochází k jeho spotřebování, a to tím že reaguje se stěnami potrubí a s dalšími složkami obsaženými ve vodě včetně nežádoucích mikroorganismů.
  • Silnější aroma chlóru můžete odstranit různými způsoby, např. tím že před konzumací necháte vodu několik minut „odstát“ nebo přidáte do vody pár kostek ledu či několik kapek citrónu.
21.8.2008 13:42:06 | přečteno 2161x | Dana Foučková