Jakou vodu pijeme na Jižním Městě?

Dodavatelem pitné vody na celém území hl.m. Prahy jsou Pražské vodovody a kanalizace, a.s., které zásobují naši městskou část pitnou vodou pro veřejnou potřebu z úpravny vody Želivka. Voda se vyrábí úpravou povrchové vody - z údolní nádrže Švihov. Upravená voda podléhá přísné pravidelné kontrole kvality a zcela vyhovuje evropským standardům po stránce fyzikální, chemické, mikrobiologické i biologické.
- Aktuální hodnoty vybraných ukazatelů kvality pitné vody na úpravnách a také ve vodovodní síti lze nalézt na internetových stránkách www.pvk.cz/ vše o vodě/ vlevo-pitná voda/ kvalita pitné vody.
- Tvrdost pitné vody na Jižním Městě je 1,04 mmol/l, tj. jedná se o vodu měkkou podle meze tvrdosti.
- Při vypouštění vody z kohoutku se někdy stane, že je voda cítit chlórem. Ten se do vody přidává z důvodu zachování kvality dodávané pitné vody až ke spotřebitelům a aby bylo zabráněno jakémukoli nebezpečí náhodné sekundární kontaminace. Chlór se přidává ve velmi malých dávkách neškodných pro zdraví na výstupu z úpravny vody a poté v různých částech distribuční sítě. Dodatečně se přidává proto, že v průběhu distribuce vody dochází k jeho spotřebování, a to tím že reaguje se stěnami potrubí a s dalšími složkami obsaženými ve vodě včetně nežádoucích mikroorganismů.
- Silnější aroma chlóru můžete odstranit různými způsoby, např. tím že před konzumací necháte vodu několik minut „odstát“ nebo přidáte do vody pár kostek ledu či několik kapek citrónu.
Vytvořeno 21.8.2008 13:42:06 | přečteno 6996x | Dana Foučková