ENDE

Informace pro živnostníky

Na základě novely zákona č. 337/1992 Sb., o správě daní a poplatků a dalších souvisejících zákonů (včetně zákona č. 455/1991 Sb., o živnostenském podnikání), která vstoupila v účinnost 31. října 2007, již není všeobecnou podmínkou provozování živnosti tzv. prokazování bezdlužnosti.

Tedy skutečnost, že fyzická osoba, pokud na území České republiky podniká nebo podnikala, nemá na svém účtu evidovány daňové nedoplatky z tohoto podnikání, nemá nedoplatky na platbách pojistného na sociální zabezpečení a příspěvku na státní politiku zaměstnanosti a nemá nedoplatky na pojistném na veřejném zdravotním pojištění.

Tyto skutečnosti tedy již podnikatelé nemusí při ohlašování živnosti nebo podání žádosti o koncesi dokládat a živnostenské úřady si je již neověřují u příslušných orgánů státní správy.

Podmínku bezdlužnosti nemusí nadále splňovat také odpovědný zástupce.

16.11.2007 12:43:18 | přečteno 2558x | PaedDr. Josef Škvor