Informace o Pražské integrované dopravě

Prázdniny jsou za dveřmi. Proto přinášíme informace o některých letních změnách v Pražské integrované dopravě.

Aktuální tramvajové výluky v červenci

Sparta - Hradčanská

28.6. - konec roku 2008 (v případě vybudování provizorní trati do září 2008)

Z důvodu pokračující výstavby tunelu Blanka je přerušen provoz tramvají v úseku Sparta - Hradčanská. Linka 1 je odkloněna přes Čechův most a Malostranskou (jen ve směru Hradčanská), linka 5 je vedena v trase Kotlářka - Anděl - Národní třída - Václavské náměstí - Výstaviště, linka 8 je vedena v trase Vysočanská - Náměstí Republiky - Čechův most - Hradčanská - Dejvická - Divoká Šárka, linka 14 je v úseku Masarykovo nádraží - Nádraží Holešovice odkloněna přes Těšnov, Vltavskou a Ortenovo náměstí, linka 15 je zrušena, linka 20 je od Vítězného náměstí odkloněna na Podbabu, linka 23 je prodloužena na Vypich, linka 25 je od Strossmayerova náměstí zkrácena do zastávky Sparta, linka 26 je po dobu výluky v Seifertově ulici vedena v trase Husinecká - Masarykovo nádraží - Náměstí Republiky - Sparta. Je zavedena náhradní linka 36 v trase Bílá Hora - Malovanka - Vozovna Střešovice - Dejvická - Divoká Šárka. V úseku Vozovna Střešovice - Hradčanská - Letenské náměstí bude v provozu náhradní autobusová linka X-1.

Husinecká - Flora / Nákladové nádraží Žižkov

14.6. - 7.7.2008 (4:30)

Z důvodu opravy tramvajové tratě v Husinecké a Olšanské ulici je přerušen provoz tramvají v úsecích Husinecká - Nákladové nádraží Žižkov a Olšanské náměstí - Flora. Linka 5 je od Masarykova nádraží odkloněna po trase linky 9 přes Václavské náměstí, Národní třídu a Anděl na Kotlářku. Linka 7 pojede v úseku Kotlářka - Sídliště Řepy celotýdenně. Linka 9 je zkrácena do trasy Sídliště Řepy - Husinecká. Linka 26 je vedena v trase Husinecká - Vltavská - Sparta. Zavedena je zvláštní linka 39 v trase Spojovací - Nákladové nádraží Žižkov - Želivského - Strašnická - Nádraží Hostivař. V úseku Husinecká - Flora - Želivského je zavedena náhradní autobusová linka X-5, v úseku Husinecká - Nákladové nádraží Žižkov linka X-9.

Olšanské náměstí - Nákladové nádraží Žižkov

8.7. - 8.8.2008 (4:30)

Z důvodu opravy tramvajové trati v Olšanské ulici je přerušen provoz tramvají v úseku Olšanské náměstí - Nákladové nádraží Žižkov. Linky 9 a 26 jsou odkloněny přes Floru a Olšanské hřbitovy. Náhradní doprava není zavedena.

Na Knížecí - Laurová

5.4. - 15.9.2008

Z důvodu rekonstrukce tramvajové trati a napojování nového úseku do Radlic je přerušen provoz v úseku Na Knížecí - Laurová. Linka 6 je ukončena v zastávce Na Knížecí. V úseku Na Knížecí - Škola Radlice je zavedena náhradní autobusová linka X-6. Od 10.6.2008 je linka 508 v úseku a směru Anděl - Radlická odkloněna přes zastávky Konvářka a Dívčí Hrady.

Nejvýznamnější autobusové výluky v červenci

Kbely

28.6. - srpen 2008 Z důvodu rekonstrukce křižovatky a přeložky inženýrských sítí je linka 185 zkrácena do zastávky Jilemnická, linka 186 je v úseku Letňany - Jilemnická vedena přes zastávky Důstojnické domy a Huntířovská, linka 202 je v úseku Miškovice - Vinořský hřbitov odkloněna přes Ctěnice, linka 269 je nově vedena v trase Letňany - Huntířovská - Jilemnická - Kbely - … - Sídliště Rohožník, linka 280 je zrušena a je zavedena náhradní linka 726 Letňany - Tupolevova - Avia Letňany - Letecké opravny.

Hostivařská

19.6. - 8.2008

Z důvodu rekonstrukce a rozšíření ulice Pražská jsou linky 122, 177 a 212 obousměrně odkloněny přes zastávku Hostivařská.

Sobín

3.6. - 31.8.2008

Z důvodu stavebních prací v Hostivické ulici je přerušen provoz v úseku Zličín - Sobín. Linky 257 a 607 jsou vedeny odklonem přes Chrášťany a Břve (bez zastavování), linka 306 je mezi Zličínem a Hostivicí vedena odklonem přes Pražský okruh a linka 336 je nově vedena v trase Zličín - Hostivice, Na Pískách - Sobín.

Zahradní Město (2. etapa)

2.6. - červenec 2008

Z důvodu pokračující obnovy vodovodního řadu jsou linky 101 a 195 ve směru Skalka odkloněny přes zastávky U Lípy a Záběhlická škola.

Netluky

20.5. - srpen 2008

Z důvodu výstavby kanalizace a rekonstrukce vozovky v ul. K Netlukám je přerušen provoz mezi zastávkami Uhříněves a Netluky. Spoje linky 264 přes Netluky a Hájek jsou převedeny na linku 266 v nové trase Depo Hostivař / Nádraží Uhříněves - Královice - Hájek - Netluky. Linka 364 nezajíždí do Netluk a Hájku.

Libeř (3. etapa)

19.6. - 20.7.2008

Z důvodu rekonstrukce povrchu vozovky mezi obcemi Libeř a Radlík je linka 341 v úseku Libeř - Jílové u Prahy odkloněna přes Psáry.

Klínec - Čisovice

25.6. - 29.8.2008

Z důvodu rekonstrukce nábřeží Čisovického potoka je linka 449 vedena mezi Čisovicemi a Klíncem přes Líšnici (bez zastavování), v úseku Klínec - Čisovice, u školy jsou zavedeny zvláštní návazné spoje linky 449.

27.6.2008 8:54:44 | přečteno 2691x | Dana Foučková

CYKLOJÍZDA pro seniorky a seniory: TUNELY A KOLONIE
Komise pro majetek, investice a dotace RMČ Praha 11
Výbor pro dopravu ZMČ Praha 11