Hudba mezi bloky 2009 na Jižním Městě, přijďte!

Pražská hudební smetánka se od 17. do 20. června bude scházet na Jižním Městě. V KC Zahrada totiž během červnových dnů zahrají Navigators, Lenka Dusilová s Eternal Seekers nebo Prague Ska Conspiracy. Kromě těchto koncertů se uskuteční ještě další tři festivalové koncerty u stanic Chodov a Háje, na které bude vstup zdarma. „Festival Hudba mezi bloky je další z akcí, které vyrážejí za diváky ven do ulic Jižního Města. Navíc dramaturgicky je spíše pro mladé publikum, na rozdíl od festivalu vážnější hudby Tóny Chodovské tvrze, který je druhou stěžejní hudební akcí, kterou městská část Praha 11 podporuje,“ vysvětluje starosta městské části Praha 11 Mgr. Dalibor Mlejnský.

„Festivalem Hudba mezi bloky pokračuje festivalová sezóna Zahrady, kterou úspěšně zahájil festival Street For Art. Jsem ráda, že se nám letos podařilo připravit velmi kvalitní program,“ doplňuje ředitelka Zahrady Eliška Vinařová.

Hlavní hvězdou festivalu Hudba mezi bloky 2009 jsou jistě Lenka Dusilová a Eternal Seekers, kteří v Praze nehrají často. Vynikající fúze všech žánrů v projektu Eternal Seekers lahodí uchu posluchačů i hudebních kritiků, časopis Respekt si jejich nové CD vzal pod svá křídla jako jeden z mála hudebních počinů na české scéně. Koncerty Eternal Seekers jsou hudebně bohaté také díky Clarinet Factory, jednomu z mála souborů, který s lehkostí přeskakuje mezi vážnou hudbou a dalšími žánry a klavíristce Beátě Hlavenkové, která je skutečným zjevem na české jazzové scéně.

Další z kapel, které si můžete v rámci festivalu Hudba mezi bloky přijít poslechnout jsou Navigators, kteří právě teď vydali nový singl Rely On a koncert v Zahradě bude první příležitostí slyšet ho v Praze po vydání naživo. Osmičlenná kapela, která má bez nadsázky světový zvuk v žánrech soul, funk a hip-hop už má zkušenost s rotací svých klipů na MTV i řadu úspěchů na domácí scéně. Energie kapely stojí především na vynikající vokálové sestavě, ale groovy drží i kvalitní hudebníci. Koncert v Zahradě završí afterparty s DJ JaBasta.

Příznivce ska a reggae určitě potěší vystoupení Prague Ska Conspiracy, kteří zvítězili u poroty při letošním udílení žánrových Andělů v kategorii ska a reggae a nedlouho poté vydali novou desku Lies For Everypne. Díky stahování zdarma ji mají už tisíce posluchačů ve svých přehrávačích, nic ale nenahradí živý koncert, třeba právě v Zahradě.

Nejen ze známých kapel je živý festival Hudba mezi bloky. Vynikající projekty se rodí i na Jižáku. Možnost přesvědčit se o tom bude na koncertu 17. června, kdy se představí platforma S.C.U.R a živé hip-hopové kapely Urban Traffic, Jižní Distance a vítězové soutěže Allons en France. Novinkou na české hudební scéně je i Love Songs Orchestra ex-saxofonisty Vltavy Tomáše Průši a poprvé v Čechách vystoupí slovenský orchestr Swing Society, který hraje klasický swing 30. a 40. let, ovšem se sílou a švihem mladého orchestru a vtipem, který se dá přirovnat k orchestru Maxe Raabeho.

Vstupenky na festivalové koncerty jsou k dispozici na pokladně Zahrady, na www.webticket.cz a v síti Ticketpro.

17. června / S.C.U.R., Urban Traffic, Jižní Distance / 50,- Kč

18. června / Lenka Dusilová a Eternal Seekers / 350,- Kč / 250,- Kč studenti a senioři

19. června / Navigators (soul, funk) / 220,- Kč v předprodeji / 250,- Kč na místě

20. června / Zrní, Love Songs Orchestra Tomáše Průši, Prague Ska Conspiracy (SKA), Swing Society (energy swing) / 250,- Kč v předprodeji, 290,- Kč na místě

17. - 19. června, 15:00 - 17:30 Koncerty zdarma. 17. června u stanice metra Chodov, 18. června u stanice metra Háje a 19. června průvod od stanice Chodov k Chodovské tvrzi. Hrají: Ruah (klezmer), Trumpet Tune (dechová plechařina všech žánrů), Bubenická show.

Festival Hudba mezi bloky se koná za podpory Městské části Praha 11 a jejího starosty Mgr. Dalibora Mlejnského.

Detailní informace najdete na www.kczahrada.cz

8.6.2009 14:14:39 | přečteno 2430x | Petr Krtička

Melodie filmového plátna
Kino klub Zahrada – Přes hranici