Na obsah stránky

Jazyk:ENDE

Herbadent SJM Praha 11 vede ve finále 2:0 na zápasy

Jihoměstským florbalistkám chybí k titulu jen jedno vítězství.

Hráčky Herbadent SJM Praha 11 úspěšně vstoupily do finálové série, stoprocentně využily domácí prostředí a po výhrách 5:1 a 4:2 vedou ve finálové sérii 2:0. Oba zápasy se odehrály před výbornou kulisou a hráčky divákům nabídly napínavé bitvy.

Do celé série vstoupily lépe hráčky FbŠ Bohemians, když ve 14. minutě sobotního zápasu využila přesilovku při vyloučení Dominiky Šteglové pohotovou střelou dorážkou Iveta Hyršlová. Bohužel pro hosty to bylo z jejich strany brankově vše. V 17. minutě ukázala útočné choutky obraná dvojice Čapková - Billá a druhá jmenovaná srovnala. Hned 11 sekund na to obrana FbŠ faulovala a rozhodčí nařídili trestné střílení. K provedení se postavila Kristýna Jílková, která trefila břevno, od kterého se nakonec míček nakonec dokutálel do branky, nicméně rozhodčí mezitím přerušili hru. Následovala tak přesilová hra, kterou využila Anet Jarolímová.
Druhou třetinu velmi poznamenalo nešťastné zranění Kristýny Jílkové, která si v souboji poranila koleno. Naštěstí se nepotvrdily katastrofické scénáře a vazy snad vydržely. Na hřiště se tak dostala Majda Klímová, která hned při prvním doteku s míčkem perfektně našla Magdalenu Kotíkovou, která zvýšila na 3:1. Ještě do přestávky ukázala svou pohotovost Tereza Urbánková a do šaten se šlo za stavu 4:1.
Ve třetí části padla již pouze jedna branka, když se 45 sekund před koncem blýskla individuální akcí Anet Jarolímová.
Herbadent si tak v prvním utkání připsal vítězství 5:1 a v klidu se mohl chystat na druhý zápas.

Nedělní utkání přineslo ještě třaskavější podívanou plnou ostrých soubojů. Bohemka výborně bránila, a protože sama se do útoku moc nepouštěla, tak skóre po 1. třetině bylo 0:0.
Druhá třetina už divákům branky nabídla. Ta první přišla takřka v polovině utkání, když se ujala střela Lucky Košturiakové. Hráčky Herbadentu se však z vedení neradovaly ani minutu, vyrovnání zařídila Jana Vojáčková. Herbadent dále tlačil na obranu FbŠ a vzešly z toho do přestávky ještě dvě branky. Nejdříve se chytrou tečí prosadila Eliška Krupnová a na 3:1 zvýšila nejlepší hráčka domácích Lucka Košturiaková.
Začátek 3. části nabídl několik šancí na obou stranách, ale ujalo se až zakončení Magdaleny Kotíkové ze 47. minuty. Bohemka se nevzdala a v 51. minutě byla odměněna brankou Kohutové. Další branky již však nepřišla, Herbadent si zkušeně vedení hlídal a zapsal si druhou výhru, tentokrát 4:2.

Po domácích zápasech vede Herbadent SJM Praha 11 2:0 a je krok od obhajoby titulu. Třetí utkání se odehraje příští sobotu na půdě FbŠ.

Další info z utkání jsou na domácích stránkách zde.

Starší článek Florbalistky hrají o víkendu na Jižním Městě o titul.

4.4.2011 14:56:50 | přečteno 1862x | Petr Kefurt