Na obsah stránky

Jazyk:ENDE

Herbadent SJM Praha 11 má za sebou další 2 zápasy a dvě vítězství

Herbadent SJM Praha 11 má za sebou další 2 zápasy, ve kterých si připsal dvě vítězství a 4 kola před koncem základní části stále v pohodě vedou tabulku extraligy, když svůj náskok ještě zvýšil na 7 bodů.

V sobotu dorazil na Jižní Město Liberec, který stále bojuje o konečné 3. místo a v jehož kádru je mnoho adeptek na reprezentační dres. Dal se tak očekávat velmi kvalitní zápas. Toto očekávání se také vyplnilo. Herbadent měl od začátku utkání míček častěji v držení, ale Liberec vyrážel k nebezpečným brejkům a rozhodně nebyl odevzdaným soupeřem. První branka padla 11. minutě, když Tereza Urbánková využila pobídku Dominiky Šteglové a využila přesilovou hru. Do první přestávky pak padla ještě jedna branka, když se před brankou dobře zorientovala Pavla Theodosisová a zvýšila na 2:0.

Herbadent2, obrázek se otevře v novém okněÚvod druhé třetiny nabídl několik šancí na obou stranách, ale ujalo se až zakončení Dominiky Šteglové, která zvýšila na 3:0 odstartovala půlminutovou přestřelku. 10 sekund po zvýšení na 3:0 se totiž prosadila Martina Ježková a snížila. Jenže uteklo dalších 19 sekund a po gólu Dominiky Šteglové to bylo opět o 3 branky.

Po této brance nasadil Liberec do hry i Danu Nesměrákovou, jenže než se stačila na hřišti rozkoukat, tak přišla hodně kuriózní situace. Při přeskakování mantinelu se zranil rozhodčí Martin Petřík. Nastala tak dlouhá pauza, během které se řešil další postup.

Trn z paty nakonec všem vytrhl Dimitrij Švec, který přijal výzvu a utkání dopískal. Nutno podotknout, že velmi dobře! Tato situace zápas ovlivnila a zbytek druhé třetiny tak už nenabídl žádnou velkou akci.

Třetí třetina začala vyloučením Karly Kalecké, které však Liberec nepotrestal a možná se tak zbavil šance utkání ještě více zdramatizovat. Herbadent se snažil držet míček na svých hokejkách a Liberec už jakoby neměl síly na větší odpor. Definitivně utkání zlomila v 55. minutě kapitánka Dominika Šteglová, která perfektně zakombinovala s Anet Jarolímovou a dokonala svůj hattrick. 31 diváků včetně předsedy představenstva Jihoměstské majetkové Luďka Zítky, který předával ceny nejlepším hráčkám, shlédlo kvalitní zápas, který předznamenal bitvy v play off.

V neděli pak na Jižní Město dorazil poslední tým tabulky FBK 001 Trutnov-Nové Město. Nováček odhodlaně bojoval, ale i díky šíři svého kádru nemohl odolat ofenzivě Herbadentu po celý zápas. I když výkon hráček Herbadent SJM Praha 11 nebyl rozhodně ideální, tak nakonec dokráčely k vítězství 9:0, na kterém se největší měrou podílela Anet Jarolímová, která zaznamenala 2 branky a 2 asistence.

Hned příští víkend cestuje Herbadent do Ostravy, kde se střetne s místním FBC a Vítkovicemi. Dva získané body z tohoto dvojzápasu zaručí týmu z Prahy 11 první místo po základní části, tak věřme, že holky alespoň ty dva body přivezou.

Report z víkendových domácích zápasů Herbadent SJM Praha 11 naleznou příznivci také na webu www.herbadentflorbal.cz. Kompletní fotogalerie je pak dostupná na webu www.xflorbal.cz.

13.2.2012 18:31:45 | přečteno 1762x | Petr Kefurt