Na obsah stránky

Jazyk:ENDE

Herbadent je krok od finále

O víkendu se na Jižním Městě rozjelo semifinále extraligy žen.

Proti hráčkám Herbadent SJM Praha 11 se postavily nažhavené hráčky Liberce, posílené výhrou v 5. utkání čtvrtfinále nad Chodovem. Opakuje se tak loňské semifinále, ve kterém zvítězil Herbadent 3:0 na zápasy.

Liberec vstoupil do sobotního utkání dobře a v 8. minutě ho poslala do vedení Klaudia Valjentová. Skóre 0:1 však nevydrželo ani 2 minuty, o srovnání se postarala Magdalena Klímová a za další minutu a půl už domácí vedly, když se trefila Denisa Billá. Do kabin se nakonec šlo po brance Anet Jarolímové za stavu 3:1.

Přesně ve 25 minutě zvýšila na 4:1 nejlepší hráčka domácích Denisa Billá. V polovině utkání se podařilo snížit Petře Němečkové a Liberec jakoby dostal novou chuť do hry. Jeho aktivitu však utlumilo vyloučení, které potrestala svou třetí brankou Denisa Billá.

Severočešky utkání nezabalily a ve 48. minutě jim dala naději bývalá hráčka Herbadentu Martina Dostalíková. Pak už si však vzaly slovo zkušené hráčky domácích a předvedly smrtící úspěšnost zakončení. Postupně se trefily Lucia Košturiaková, v přesilovce Dominika Šteglová, Magdalena Klímová, Tereza Urbánková, opět Dominika Šteglová a na konečných 11:3 uzavřela opět sniperka Tereza Urbánková.

I v nedělním utkání se Herbadent musel hodně snažit, aby zlomil odpor snaživých libereckých děvčat. Důležitý krok k druhému bodu však domácí hráčky udělali již v první třetině. V 11. minutě se perfektně trefila Lucka Košturiaková a v 15. minutě zvýšila na 2:0 Kristýna Jílková a stejná hráčka rozesmutněla hosty i 8 sekund před koncem třetiny.

Ve druhé části se v několika šancích vystřídaly oba týmy, ale ujala se pouze Kristýna Jílková, která ukázala střelecký instinkt a dokonala hattrick.

Třetí třetina už byla v režii Herbadentu, jelikož Liberci viditelně došly síly. Bohužel domácím dnes totálně selhávala muška, a tak jedinou z mnoha šancí proměnila střelkyně večera Kristýna Jílková! Konečný výsledek druhého semifinále je tedy 5:0, když se zaskvěla především střelkyně čtyř branek Kristýna Jílková.

Herbadent SJM Praha 11 se tak ujal vedení v semifinálové sérii 2:0 a zbývá udělat poslední krok. První možnost dostanou již příští sobotu na hřišti Liberce.