ENDE

Fond T-Mobile letos rozdělí osm milionů korun

T Mobile
Jubilejní pátý ročník grantového řízení z Fondu T-Mobile právě začíná. Společnost T-Mobile v letošním roce věnuje na rozvoj občanského sektoru osm milionů korun. Částka je určena nejen pro organizace z regionů, kde operátor působí, ale také pro žadatele z celé České republiky, které doporučí sami zaměstnanci T-Mobile. Zájemci o finanční podporu mohou pro svůj projekt získat sumu až sto tisíc korun. Neziskové organizace mohou podat žádosti do pondělí 20. dubna, v případě Fondu T-Mobile pro zaměstnance do pondělí 4. května.
  • Ve spolupráci s Komunitní nadací Euroregionu Labe a Nadací VIA rozdělí operátor letos v rámci fondu celkem 8 milionů korun. Pět milionů je určeno organizacím v regionech, kde má T-Mobile svá sídla a zákaznická centra, tedy na Lounsku, Královéhradecku a v Praze 11. Zbývající tři miliony pak poputují nevládním neziskovým a příspěvkovým organizacím či obcím z celé České republiky, kterým vstup do grantového řízení umožní svým doporučením zaměstnanci T-Mobile. Cílem této iniciativy, která proběhne již počtvrté, je vzbudit zájem pracovníků firmy o dění v jejich okolí.
  • „Pět let uteklo jako voda a jsem ráda, že si Fond T-Mobile za tu dobu vydobyl pevné místo v neziskovém sektoru nejen v ‘našich’ regionech,“ říká Jitka Chocová, manažerka společenské odpovědnosti T-Mobile, a dodává: „Také mě velmi těší, že i v nelehkých časech finanční krize jsme schopni věnovat na ‘dobru věc’ stejnou částku jako v loňském roce.“
  • Maximální výše podpory byla stanovena, stejně jako v minulých letech, na 100 000 korun na jeden projekt. Uzávěrka žádostí je v případě Fondu T-Mobile pro regiony v pondělí 20. dubna; uchazeči o příspěvek ze zaměstnaneckého fondu mají čas do pondělí 4. května 2009.
  • Do 5. ročníku grantového řízení z Fondu T-Mobile se mohou přihlásit nevládní neziskové organizace, příspěvkové organizace, obce a sdružení obcí, které se ve svých projektech zaměří na podporu místního rozvoje a místních iniciativ, tedy aktivit zaměřených na zlepšení životního, kulturního a sociálního prostředí. Ty musí být realizované v období od 1. července 2009 do 30. června 2010.
  • Autoři projektů se mohou s dotazy obrátit přímo na manažery programu. Žadatelé z Královéhradecka a městské části Praha 11 mohou kontaktovat Martinu Kulíkovou či Jana Koteckého z Nadace VIA (tel.: 233 113 370, e-mail: martina.kulikova@nadacevia.cz, jan.kotecky@nadacevia.cz). V případě okresu Louny je k dispozici manažer programu Petr Veselý z Komunitní nadace Euroregionu Labe (tel.: 475 208 258,
    e-mail: petr@komunitninadace.cz). Zájemci z Lounska mohou také 1. dubna navštívit Zákaznické centrum
    T-Mobile v Lounech, kde od 14,00 hodin proběhne hromadná konzultace.
  • Kompletní informace, včetně plného textu vyhlášení a formulářů žádosti o grant, jsou k dispozici na internetových stránkách www.prosvetkolemnas.cz, www.nadacevia.cz a www.komunitninadace.cz.
  • O společnosti
    Společnost T-Mobile Czech Republic působí na českém trhu od roku 1996. Od svého založení klade důraz na kvalitu nabízených služeb a vynikající péči o své zákazníky. K 31. prosinci 2008 společnost obsluhovala více než 5,42 milionu zákazníků.
  • T-Mobile je operátorem veřejné mobilní komunikační sítě ve standardu GSM 900 MHz a 1800 MHz a zároveň je oprávněn provozovat síť UMTS. Tuto technologii třetí generace spustil jako první v České republice dne 19. října 2005 pod názvem Internet 4G.
  • T-Mobile je členem mezinárodní telekomunikační skupiny T-Mobile International. Zákazníci díky mezinárodnímu zázemí mohou v zahraničí počítat s dostupností služeb, na něž jsou zvyklí z domova, či využít jednotné a velmi výhodné ceny za volání.
  • Další informace o společnosti: www.t-press.cz nebo www.t-mobile.cz.
6.3.2009 12:15:20 | přečteno 1596x | Dana Foučková