Na obsah stránky

Jazyk:ENDE

Florbalistky o víkendu rozstřílely oba ostravské soupeře a opět vedou extraligu

O víkendu přivítaly florbalistky Herbadent Sportovní Jižní Město dva ostravské týmy, které v dosavadním průběhu sezóny předváděly výborné výkony a držely se v nejlepší čtyřce extraligové tabulky. Očekávaly se tedy dvě vyrovnané bitvy, které se však nakonec nekonaly.

V sobotu se v hale na Jižním Městě představil čtvrtý tým tabulky FBC Remedicum Ostrava, který sice přicestoval bez několika defenzivních hráček, ale i tak se v začátku utkání prezentoval poměrně aktivním výkonem.

Po první třetině byl stav 3:1, když se 2x trefila Eliška Krupnová a přesilovou hru využila Tereza Urbánková.

Do druhé třetiny vstoupilo FBC velmi aktivně a ve 22. minutě snížilo na 3:2. Tím však jakoby hráčky Ostravy protrhly stavidla útočné hry Herbadentu. Ve 27. minutě zvýšila na 4:2 Tereza Urbánková a ani ne za minutu navýšila skóre Magdalena Šindelová. V polovině utkání Ostrava plánovaně vystřídala brankářky, ale než se Máčilová stačila rozkoukat, tak byl stav 9:2. Během minuty a půl se trefily Barča Sádková, Bára Burdová a hattrick dokončily Tereza Urbánková a Eliška Krupnová.

Začátek třetí třetiny patřil znovu Ostravě, když na 9:3 snížila Bartusková. Pak vzaly otěže utkání do rukou znovu hráčky Herbadentu a odevzdané hráčky

FBC definitivně dorazily. Během 4 minut si další 3 branky připsala Eliška Krupnová, která tak dokončila své galapředstavení, 2x se krásně trefila v přesilových hrách Tereza Urbánková a po jedné brance přidaly Barča Sádková, Mája Šindelová a Lucka Košturiaková.

Konečný výsledek 17:3 byl pro Ostravu možná až příliš krutý, ale ukázal, že každá chvilka nepozornosti znamená v letošní sezóně proti Herbadentu průšvih.

V neděli se Herbadent postavil proti Vítkovicím. Ostravský celek se pohyboval na druhé příčce tabulky, když za 9 utkání ztratil pouze jeden bod. Herbadent měl před utkáním ze soupeře respekt, i proto nastoupil do první třetiny pouze na dvě kompletní pětky. A jeho dvě formace se opravdu činily! Již po 24 sekundách se trefila Denisa Billá a když pak domácí přežily oslabení, tak definitivně začala demolice Vítkovických ambicí. V 10. minutě zvýšila Tereza Urbánková, hned za 80 sekund se trefila Kristýna Jílková a za dalších 40 sekund to bylo 4:0 po brance Lucky Košturiakové. Herbadent poté dostal výhodu přesilové hry a tu již počtvrté za víkend využila Tereza Urbánková, a když 2 sekundy před koncem první části zvýšila na 6:0 Mája Šindelová, tak bylo rozhodnuto.

Ve druhé části pokračovala exhibice Herbadentu, který navýšil své vedení až na 10:0, o což se postaraly Domča Šteglová, Eliška Krupnová, Lucka Košturiaková a Denisa Billá.

Ve třetí třetině korigovala Gaidová, ale pak přidaly domácí hráčky ještě tři branky, které padly z hokejek Máji Šindelové, Kristýny Jílkové a skóre uzavřela kapitánka Dominika Šteglová.

Hráčky Herbadent Sportovní Jižní Město tak skvěle zvládly víkend, který měl prokázat jejich současnou sílu. Ostravským týmům za 2 zápasy domácí střelkyně nasázely 30 branek a celkově mají po 10 zápasech na kontě již 131 vstřelených branek! Zároveň se Herbadent vrátil zpět na první místo extraligové tabulky!

15.11.2010 17:21:43 | přečteno 1708x | PaedDr. Josef Škvor