Extraligový florbal mužů poprvé v nové multifunkční hale

V sobotu 25. září od 18:00 hodin se v nové Sportovní hale Jižní Město koná historicky první extraligové utkání mužů ve florbale. Oddíl TJ JM Chodov se střetne v pražském derby s týmem SSK Future.

Vedení klubu se rozhodlo po dvou letech "vyhnanství" v hale Podvinný Mlýn florbal opět přiblížit svému sídlu na Praze 11.

Tento rok chce družstvo mužů opět potvrdit zvyšující se ambice a být zase o krůček úspěšnější než v loňské sezóně, kdy vybojovalo účast v semifinále. Teď, v nové sezóně, v nové hale, s novými posilami, s novými dresy a s podporou městské části Praha 11 resp. všech fanoušků má velkou šanci to dokázat.

Sumář informací:

• sobota 25. září od 18:00
  • Sportovní hala Jižní Město
  • doprava: zastávka MHD Brechtova - bus 154, 170, 203
  • vstupné 30,- Kč
  • zábavný přestávkový program
  • možnost zakoupení permanentní vstupenky na celou sezónu a play off za 250,- Kč
  • možnost zakoupení suvenýrů z klubového fanshopu
  • více na www.florbalchodov.cz

Florbal TJ JM Chodov 1, obrázek se otevře v novém okně

Přijďte podpořit florbal na Jižním Městě. Heja Chodov heja!!!

Florbalisté v úvodním kole porazili Spartu 5:2 (reportáž z utkání)
V nových dresech, s novými posilami a s novým kapitánem nastoupili chodovští florbalisté k úvodnímu utkání Fortuna Extraligy 2010/2011. Po dlouhých měsících bylo pražské derby vysvobozením z letního drilu a chodovští hráči i fanoušci museli být s prvním extraligovým utkání spokojeni, i když nervozita z prvního utkání byla více než patrná. Nabitá útočná vozba chodovských ale splnila svoji první povinnost a po vcelku hladkém průběhu utkání zvítězili 5:2.
Chodovští, pod vedením nového kapitána Petra Šochmana, vstoupili do utkání nad očekávání. Již po stodvou vteřinách se měnilo skóre ve prospěch hostů z Chodova. Po přihrávce Martina Zozuláka se trefil z předbrankového prostoru chodovský ostrostřelec Petr Šochman. V 6. minutě propukla na chodovské střídačce radost podruhé. Jiří Krečmer v rychlém protiútoku na sebe nalákal sparťanského obránce, přes kterého šikovně posunul přihrávku na Petra Pražáka. Zvýšení skóre na 2:0 pak bylo pro Petra Pražáka jednoduchým úkolem. A po vyloučení Svatoše mohl být brankový rozdíl ještě větší. Sparťanský forvard posla nešetrně proti mantinelu Jakuba Vránu a obdržel pětiminutový trest. I přes několik slibných šancí však modrobílí nedokázali protlačit míček za Dřízhalova záda a mohli nakonec být rádi, že šli do kabin s dvoubrankovým vedením. Do konce třetiny si totiž Sparta dokázala vytvořit několik dobrých střeleckých příležitostí a závarů před brankou Honzy Baráka. Chodovská dvoumetrová chobotnice ale prokázala své kvality a udržela do přestávky čisté konto.
Hned po přestávce dostali sparťané výhodu přesilové hry. Nedovoleně si počínal Adam Štegl, ale ani domácí svoji první přesilovku nevyužili. Poté se hra rozkouskovala do mnoha soubojů a nepřesností. Bylo vidět, že jde o první zápas sezóny. Nervozita nedovolovala oběma týmům lepší kontrolu balónku a tak šancí bylo pomálu. Jednu z mála však využili domácí, když Radek Križko prostřelil Honzu Baráka na přední tyč. Na štěstí se Chodovu podařilo brzy kontrovat. Tomáš Sýkora si vyměnil balónek s Petrem Pražákem a vsítil svůj první extraligový gól! Minimálně stejnou radost jako střelec měl také pokladník chodovské kabiny. Třetí brankou Chodov otupil snahu Sparty o vyrovnání a začal kontrolovat hru.
Dlouhou dobu se ve třetí třetině nic nedělo, Chodov nadále kontroloval hru a snažil se vstřelit další uklidňující branky. To se povedlo až při vyloučení Michal Soukupa, když se v přesilové hře prosadil nejproduktivnější hráč minulé sezóny Matěj Jendrišák. Zanedlouho poté přispěl svoji brankou Martin Zozulák a o vítězi derby bylo prakticky rozhodnuto. Sparta ještě dokázala snížit Michalem Soukupem na rozdíl tří branek, ale Chodov si v závěru dobrou hrou první vítězství v sezóně pohlídal.
I přes několik chyb v rozehrávce měl Chodov utkání pod kontrolou a zaslouženě získal tři body.

Statistiky utkání:
AC Sparta Praha - TJ JM Chodov 2:5 (0:2, 1:1, 1:2)
branky (asistence): 31:17 Radek Križko (Michal Vrtiška), 54:51 Michal Soukup (Tomáš Kiprov) - 01:42 Petr Šochman (Martin Zozulák), 05:30 Petr Pražák (Jiří Krečmer), 34:50 Tomáš Sýkora (Petr Pražák), 51:18 Matěj Jendrišák (Adam Štegl), 52:34 Martin Zozulák (Matěj Jendrišák)
vyloučení: 1:1 + Svatoš(SPA) 5 minut, využití: 0:1; střely na branku 22:31; 233 diváků; rozhodčí: Černý, Janoušek; nejlepší hráči utkání: Kiprov - Jendrišák

Komentáře trenérů k utkání:
Lukáš Pokorný (Sparta): „Dnes rozhodla produktivita mezi oběma týmy. Domnívám se, že jsme prohráli s nejlepším týmem prvního kola. Pokud udržíme tempo hry a budeme dávat střelecké příležitosti, nemusela by to být špatná sezóna.“
Lukáš Procházka (Chodov): „Na začátku jsme působili nervozně, ale postupem času jsme se zklidnili a ukázali svoji kvalitu.“

23.9.2010 8:37:45 | přečteno 2656x | Ing. Miloš Hejný

Kino klub Zahrada – Karel
Tradiční dušičkový průvod
Milionový údržbář