ENDE

Elektronickou kartu Prahy už vlastní sto padesát tisíc lidí

Praha logo
Od počátku letošního srpna vydal Magistrát hlavního města Prahy občanům již sto padesát tisíc čipových karet opencard a zájem pokračuje i nadále. Držitelé opencard nyní díky samoobslužným automatům pro nahrávání elektronických kuponů Pražské integrované dopravy již nemusejí čekat v dlouhých frontách.
  • „Lidé mají o univerzální kartu Prahy velký zájem. Pořizují si ji v tuto chvíli většinou kvůli městské dopravě, ale karta jim přináší a přinese řadu dalších výhod. Vedle dopravy je to Městská knihovna nebo placení parkovného a v příštím roce to budou například aplikace zaměřené na sport nebo kulturu,,“ shrnul dosavadní průběh projektu 1. náměstek primátora Ing. Rudolf Blažek.
  • Projekt opencard je navíc od 29. září rozšířen také o e-shop Dopravního podniku, kde si lidé mohou na svou opencard zakoupit elektronické předplatní kupony. Od počátku října platí 30 a 90 denní kupony s volitelnou dobou začátku, od počátku příštího roku to budou kupony roční.
  • „Pro ty, kteří nezvládnou nákup kuponů přes internet sami nebo nemají přístup k internetu jsou připravena speciální místa s asistencí, kde proškolený personál pomůže jak s nákupem, tak později i nahráním na kartu. Je ovšem nutné počítat s tím, že mezi nákupem provedeným přes internet a samotným nahráním kuponu na kartu musí uplynout pětidenní lhůta kvůli bankovnímu převodu platby, vysvětlil tiskový mluvčí opencard Martin Opatrný.
  • Pokud si zákazníci nenahrají zakoupený kupon do 20 dnů, objednávka se ruší a v rámci reklamačního řízení zákazník obdrží zpět zaplacenou částku.
  • Vedle těchto asistovaných míst ve vybraných pobočkách Městské knihovny v Praze a Škodově paláci slouží veřejnosti pro nahrávání zakoupených kuponů na e-shopu také tzv. validátory - samoobslužné automaty rozmístěné ve vestibulech metra linky C - Roztyly, Budějovická (jih), I. P. Pavlova, Florenc a Vltavská.
  • „Do těchto automatů stačí pouze vsunout kartu a stroj na ni sám přehraje kupon, který si lidé před tím zakoupí na e-shopu DP. Celá operace trvá pouze několik desítek vteřin, takže odbavování půjde velmi rychle a nehrozí tak tvoření dlouhých front. Spuštění e-shopu a validátorů lidem ušetří čas a navíc poskytne kýžený zákaznický komfort,“ doplnil Opatrný.
  • Vedle e-shopu je možné elektronické kupony zakoupit také na prodejních kontaktních místech: (http://www.opencard.cz/jnp/cz/opencard/kontaktni_informace/kontaktni_mista_pro_prodej_kuponu_pid.html).
    Vzhledem k tomu, že na těchto místech je možná pouze platba v hotovosti nebo platební kartou, odpadá nutnost čekat na bankovní převod.
  • Elektronické předplatní kupony jsou v e-shopu za stejnou cenu jako jejich papírová podoba, rozdíl je pouze u ročního kuponu. Ten je pro všechny zájemce, kteří již mají svou opencard, až do konce října prodáván s bonusem 475 Kč. Stejný bonus mohou v kamenných obchodech uplatnit všichni, kteří i zažádali o kartu Prahy do 20. září.
  • Další bonus připravila Městská knihovna v Praze. Žadatelé o kartu opencard, kteří podají na vybraných pobočkách knihovny příslušné formuláře do konce října, budou mít roční čtenářskou registraci zdarma.
  • Veškeré informace o opencard: opencard.praha.eu
  • Adresa a otevírací doba dobíjecích míst v Infocentru MHMP ve Škodově paláci: Jungamnnova 35/29, Praha 1, po-pá 8 - 18h.
  • Seznam poboček Městské knihovny v Praze s dobíjecími místy: http://www.mlp.cz/opencard_pobocky.htm
7.10.2008 9:39:37 | přečteno 1704x | Dana Foučková