Do knihovny pro opencard i za kulturou

Držitelé opencard, kteří svou kartu využívají jako čtenářský průkaz, mohu navštívit vybrané kulturní akce na pobočkách knihovny za zvýhodněné vstupné. Slevy platí jak pro stávající majitele karet Prahy, tak pro nové zájemce.

  • Velmi oblíbený je například cyklus „Filmové projekce a dialogy”, který pořádáme v Ústřední knihovně na Mariánském náměstí ve spolupráci s FAMU. Každé promítání shlédne zhruba kolem dvou set diváků. Všichni naši čtenáři mohou představení navštívit zdarma, to se samozřejmě týká i držitelů opencard s aktivovaným čtenářským průkazem,” uvedl k výhodám kulturních akcí v knihovně ředitel Tomáš Řehák. Do konce roku 2008 proběhnou ve velkém sále Ústřední knihovny ještě tři projekce z tohoto cyklu: dokument Věry Chytilové, životopisný film o Emě Destinové a snímek Zapomenuté světlo.
  • O kartu opencard byl na pobočkách Městské knihovny v Praze velký zájem. Od počátku září si k dnešnímu dni o opencard v knihovně zažádalo přes 45 tisíc lidí. Mnoho z nich si však kartu dosud nevyzvedlo.
  • „Samozřejmě, že nechceme, aby tito lidé o připravené karty přišli. Apelujeme proto na veřejnost, aby všichni, kdo si o opencard zažádali na vybrané pobočce městské knihovny a nechtěli zaslat kartu poštou a dosud ji nemají, znovu navštívili knihovnu, kde jsou opencard již připraveny. Lidem, kteří mají kartu připravenu k vyzvednutí posíláme upozornění pomocí SMS nebo e-mailů. Přesto ale řada karet sále čeká na vyzvednutí,” vysvětlil mluvčí opencard Martin Opatrný.
  • O kartu je možné na vybraných pobočkách žádat i nadále. Pokud jde o služby spojené s opencard, některé z nich se změní. Od počátku prosince již nebudou v knihovně nahrávány kupony Pražské integrované dopravy (PID) zakoupené přes e-shop.
  • „Lidé už se s e-shopem naučili pracovat a navíc rozmístění validátorů, samoobslužných automatů pro nahrávání kuponů PID, je dostatečné. Mimo to se jejich počet bude i nadále zvyšovat,” doplnil dále Opatrný.
  • Veškeré podrobnosti o kulturním programu na pobočkách Městské knihovny v Praze naleznete na adrese kultura.mlp.cz.


Vytvořeno 24.11.2008 15:25:24 | přečteno 2213x | Dana Foučková
load