ENDE

Co nového v artotéce Městské knihovny na Opatově?

Literature
Od 27. dubna do 30. května probíhá výstava z fondu artotéky, kterou můžete shlédnout ve foyer knihovny Opatov, Praha 11, Opatovská 1754.

Artotéka je speciálním oddělením zaměřeným na výtvarné umění, které vzniklo v rámci pobočky Opatov v roce 1983. Čtenáři si mohou už přes 25 let půjčovat nejen knihy a časopisy o umění, ale rovněž reprodukce i grafiky z bohatého fondu obrazového. V artotéce je čtenářům k dispozici rámovaná či paspartovaná grafika českých tvůrců 20. stol. a umělecké reprodukce světového i českého malířství, rámované nebo jako volné listy. Rozsáhlá sbírka obrazového fondu obsahuje kolem 9 000 kusů.

U příležitosti digitalizace reprodukcí z obrazového fondu artotéky přijměte pozvání, které je určeno všem čtenářům a návštěvníkům knihovny Opatov na výstavu nově zarámovaných obrazových přírůstků.

Uživatelé dosud měli možnost vyhledat díla z obrazového fondu artotéky v elektronické podobě pouze bez obrázku. To se nyní změnilo a reprodukce lze nalézt i s obrázkem, jak v elektronickém katalogu Koniáš na pobočkách, tak i v katalogu na internetových stránkách Městské knihovny www.mlp.cz. Čtenáři si je mohou v klidu domova vybrat a následně přijít zdarma vypůjčit.

Výstava z obrazového fondu navazuje na starší tradici pravidelného vystavování přírůstků grafik a reprodukcí. Počínaje letošním květnem bychom rády tuto tradici obnovily a v následujících letech pravidelně v květnu čtenáře seznamovaly výstavou s našimi novinkami. Letos bychom rády čtenáře nalákaly na nově zarámované grafiky Jindřicha Růžičky nebo Pavla Piekara a na mnoho nových reprodukcí z díla Andyho Warhola, Františka Kupky, Fridy Kahlo, Johna Constabla, Paula Cézanna či Egona Schieleho.

6.5.2009 8:58:57 | přečteno 1713x | Petr Krtička