Chodovští hasiči obdrželi plaketu od ministra vnitra

Ministr vnitra Ivan Langer a generální ředitel Hasičského záchranného sboru ČR genmjr. Miroslav Štěpán 23. října v Trojském zámku v Praze předali ocenění Hasičského záchranného sboru ČR. U příležitosti 90. výročí vzniku samostatného československého státu si medaile a plakety převzalo celkem 92 občanů a příslušníků HZS ČR ze všech krajů České republiky. Dvěma občanům byly uděleny medaile Za statečnost, příslušníkům HZS ČR bylo uděleno 42 medailí Za věrnost I. stupně a osobnostem bylo rovněž předáno osm Plaket Hasičského záchranného sboru ČR.

V rámci slavnostního aktu ministr vnitra rovněž mimořádně předal 42 plaket jako poděkování profesionálním a dobrovolným jednotkám požární ochrany, které zasahovaly u rozsáhlého požáru Průmyslové paláce na pražském Výstavišti a díky nimž se podařilo zabránit rozšíření požáru na zbytek této historicky cenné budovy. Mezi oceněnými byla i Jednotka sboru dobrovolných hasičů Chodov, plaketu převzal její velitel Jan Kostík. „Je potřeba ocenit ty, kteří neutečou, když jiní utíkají, ale přispěchají ostatním na pomoc,“ řekl při slavnostním aktu ministr vnitra Ivan Langer. Medaili Za statečnost si z Trojského zámku odnesli Miroslav Heinz a Petr Jedlička. Tito občané dne 10. května letošního roku na silnici u Konice (Olomoucký kraj) zachránili život řidiči automobilu, když ho jako náhodní svědci s nasazením vlastního života vyprostili z hořícího vraku a pohotově přivolali záchranáře.

Slavnostní akt byl tentokrát ozvláštněn tím, že ještě před samotným předáváním ocenění převzal genmjr. Miroslav Štěpán z rukou ministra vnitra Ivana Langera nový prapor Generálního ředitelství HZS ČR.

Medaile Za statečnost jsou udělovány za příkladné životní postoje lidí, kteří prokázali výjimečnou odvahu a obětavost a svým zákrokem se zasloužili o záchranu lidského života. Medaile Za Věrnost I. stupně jsou výrazem poděkování příslušníkům Hasičského záchranného sboru ČR, kteří již více než tři desetiletí vzorně plní služební povinnosti. Plaketa je udělována zahraničním a domácím osobnostem za výraznou spolupráci s HZS ČR.

Fotografie ze slavnostního aktu

pózování pro fotografy

 

pózování pro fotografy

 

plaketa

 

Jan Kostík s plaketou

 

slavnostní atmosféra

 

předávání ocenění

 

předávání ocenění

 

předávání ocenění

 

předávání ocenění

 

udělení plakety ministrem vnitra

 
 
Vytvořeno 24.10.2008 21:32:27 | přečteno 2995x | Daniel Potocký
load