Chodovské gymnastky nejlepší v ČR

Šest závodů = šest vítězství. Tak by se dal jednou větou shrnout letošní výkon chodovských juniorek v moderní gymnastice ve společných skladbách.

V krásné hale Vodova v Brně, kde poslední listopadovou neděli uspořádal oddíl SKP Brno letošní „Mistrovství republiky ve společných skladbách v moderní gymnastice“, se našim juniorkám dařilo. Už na „Sametové stuze“ pořádané 17. 11. 2011 v této hale, kdy si všechny týmy halu „osahaly“, si chodovské juniorky – jednoznačné favoritky letošní společkové sezóny - nenechaly vítězství ujít. Po závodech v Chomutově, Českých Budějovicích, Brně a dvou závodech v Praze proto nastupovaly na mistrovství republiky mezi osmi nejlepšími týmy z oblastních přeborů v nelehké úloze favoritek.

Koncentrovaným výkonem doprovázeným  úsměvy na tvářích ale nenechaly už během prvního provedení a potom ani během finále nikoho na pochybách, že své snažení opět přetaví ve zlaté medaile. Náročná a zároveň velmi líbivá sestava s ošemetným náčiním, kterým 5 švihadel bezesporu je, strhla celou halu k fandění, a to bez ohledu na oddílovou příslušnost. Díky „společkám“, které dokáží přitáhnout nejen rodiče, prarodiče, kamarády a spolužáky, ale i diváky z řad sportovní veřejnosti, byla hala totiž nabitá a objektivní - a vytvářela gymnastkám prostředí, které se v žádném případě nedá nazvat komorním. Chodovské juniorky v sestavě Eliška Frühbauerová, Adéla Javůrková, Aneta Ježová, Anna Rájecká, Lenka Široká a Sabina Trublová zúročily svoji náročnou přípravu a vystoupaly na stupeň nejvyšší.

První místo, které jen o vlásek tomuto týmu uniklo v r. 2010, je dílem dlouhodobého tréninku a zaslouženou odměnou pro tento tým, který v kategorii juniorek v tomto složení letos končí. Díky této medaili se navíc Eliška Frühbauerová zapsala do historie chodovské moderní gymnastiky jako první závodnice, která získala v juniorkách dva tituly mistryně republiky ve společných skladbách – byla totiž i členkou vítězné famózní „Peacock“ sestavy s pěti stuhami už v r. 2009 na MČR v Českých Budějovicích.

Chodovské seniorky v sestavě s pěti míči předvedly jistě nejlepší sestavu dne, která nenechala žádného diváka na pochybách, kdo je s tímto náčiním nejlepší v republice mezi deseti zúčastněnými týmy. Rozhodčí však byly jiného názoru a po drobných chybách ve druhé sestavě se stuhami a obručemi si děvčata nakonec odvážela 3 stříbrné medaile. Jako odměnu za jejich výkon  jim chodovský divácký kotel předvedl při „We are the champions!“ znějící nejlepším týmům na stupních vítězů originální „standing and dancing ovation“.

Naděje starší neměly vůbec lehkou úlohu, nastupovaly totiž v nejvyrovnanější kategorii a o posty nejvyšší bylo mezi osmi týmy zájemkyň nejvíc. Po třetím místě v prvním provedení se ve finále chodovské naděje nakonec posunuly na místo čtvrté – ale i přes nevděčnou bramborovou medaili zanechaly velmi dobrý dojem a potvrdily, že jejich medailová umístění během letošní sezóny nebyla vůbec náhodná.

Letošní mistrovství republiky bylo díky dobré práci organizátorů skutečným vyvrchlením letošní sezóny společných skladeb. Bouřlivě, ale přitom objektivně fandící diváci vytvořili všem děvčatům nezapomenutelnou závodní atmosféru a výsledky v jednotlivých kategoriích opět potvrdily, že chodovská moderní gymnastika patří mezi špičku tohoto sportu u nás.

6.12.2011 14:10:52 | přečteno 3621x | Petr Kefurt

Kino klub Zahrada – Karel
Tradiční dušičkový průvod
Milionový údržbář