Na obsah stránky

ENDE
 

Bezdrátová lokální síť v Praze 11

Počítače dnes vládnou světu a mnozí z nás si nedovedou představit svou práci či volný čas bez internetu. Komunikovat a vyměňovat si informace a data umožňuje i zajímavá alternativa jménem CZFree.Net. Bezdrátová lokální síť se v Praze zrodila spolu s novým tisíciletím a v naší oblasti ji spravuje neziskové občanské sdružení JM-Net.

Levná a výkonná síť soukromých počítačů je budována především pomocí bezdrátové wifi technologie, která je dostupná i na ulicích a lavičkách. Především nájemníci panelových domů ale často využívají také spolehlivější a mnohem rychlejší metalické či optické spoje. Investice do potřebného zařízení nepřesáhne jeden až dva tisíce korun, v případech rychlejšího kabelového připojení bývá i nulová. Ani členské příspěvky domácí rozpočet příliš nezatíží, a komu by i přesto nevyhovovaly, existuje možnost si je lehce odpracovat.

Na udržování sítě se podílejí všichni členové, kterých už je dnes připojených přes 350. Mají možnost využívat všech zdrojů sítě - připojit se i zcela zdarma k internetu nebo si vzájemně vyměňovat informace a data, nahrávat televizní pořady, hrát hry či využívat velmi levné IP telefonování.

Vše je založeno na spolupráci a na navazování nových vztahů s lidmi podobných zájmů v okolí. Počítačoví nadšenci se ostatně setkávají i mimo síť - v poslední době si společně vyzkoušeli síly na horolezecké stěně nebo svedli pár lítých soubojů v paintballu. Síť CZFree.Net je otevřená a další zájemci jsou vítáni - stačí navštívit internetové stránky www.jiznak.cz nebo se informovat na telefonu 777 224 975.

19.3.2009 15:51:54 | přečteno 2063x | Daniel Potocký

Navigace

 
load