ENDE

Azylový dům v Praze 11 - 6 bytů přiděleno!

Praha logo
Rada hlavního města na svém úterním zasedání přidělila 6 bytů bývalým obyvatelům azylového domu pro matky s dětmi v Praze 11. Toto rozhodnutí přispělo k řešení situace, která vznikla po tom, co občanské sdružení Společnou cestou muselo vyklidit objekt v Donovalské ulici. „Bytový odbor magistrátu poskytne ze své rezervy po dvou byty velikosti 3+1, 2+1 a 1+1,“ řekl radní pro bytovou a sociální politiku Jiří Janeček, který se v řešení situace kolem azylového domu angažoval. „Smlouvy na byty budou uzavírány s občanským sdružením Společnou cestou na dobu určitou dvou let. Sdružení bude také garantovat způsob využití bytů a jejich řádné užívání. Kontrolu bude také samozřejmě vykonávat i sociální odbor magistrátu,“ dodal Janeček s tím, že magistrát tímto splnil dohody z jednáních s občanským sdružením Společnou cestou. Magistrátu se tak podařilo zachovat tuto službu v hlavním městě Praze, poté co občanskému sdružení městská část Praha 11 na konci minulého roku vypověděla nájemní smlouvu kvůli zřízení školky.
  • Jiří Janeček - radní hl. m. Prahy pro oblast sociální a bytové politiky
    Do funkce zvolen 30. listopadu 2006.
  • Působnost: v oblasti záměrů, správy a údržby bytového fondu ve vlastnictví hl. m. Prahy, činnost a rozvoj sítě sociálních zařízení hl. m. Prahy. Oblast národnostních menšin.
9.4.2009 8:07:52 | přečteno 1830x | Dana Foučková