Atletika na ZŠ Campanus = reprezentace Jižního Města

Květen a první polovina června bývá pro žáky a učitele ZŠ Campanus jedním z nejnáročnějších období školního roku. Vzhledem k tomu,že se koná většina atletických soutěží obvodu a města (z nichž velká část právě na hřišti školy), je zapotřebí skloubit výuku, závody a pomoc při jejich organizování. I v letošním roce tomu nebylo jinak. Účast v základních kolech Jižního Města, postup do pražských finále a případná reprezentace ZŠ, Jižního Města a Prahy v republikových finále.

Úspěchem je vítězství v celopražském kole Kinderiády (atletické soutěže dětí 2. - 5. tříd) a 4. místo v celorepublikovém finále.

Dalším výrazným úspěchem je první místo družstva starších žákyň v atletickém čtyřboji v Praze, které se konalo 17. května. Tímto vítězstvím si dívky vybojovaly možnost reprezentace Prahy na červnovém republikovém finále v Opavě. V tomto finále, kde se představilo 14 vítězů jednotlivých krajů, předvedla děvčata výborné výkony a obsadila 3. místo v ČR.

Největším úspěchem je účast školy v Poháru rozhlasu. Znovu se podařilo být v atletice nejúspěšnější školou v Praze. Do pražského finále atletické soutěže Pohár rozhlasu, které se konalo ve dnech 31. 5. a 1. 6.2007 na hřišti ZŠ Campanus, se probojovala všechna čtyři školní družstva. Campanus je jedinou pražskou školou, které se to podařilo. Starší děvčata ve své kategorii zvítězila, mladší žákyně byly druhé, mladší žáci čtvrtí a starší žáci šestí ze všech pražských základních škol. Po porovnání výsledků s ostatními kraji ČR vybojovaly starší žákyně 5. místo, mladší žákyně 3. místo, mladší žáci 56. místo a starší žáci 75. místo mezi všemi základními školami ČR.

Díky těmto výsledkům škola obsadila druhé místo v Poháru Marie Loosové, soutěži o nejlepší městskou školu v atletice pro rok 2007.

Všem závodníkům a učitelům děkujeme za dosažené výsledky a reprezentaci školy a Jižního Města.

Čtyřboj ČR, obrázek se otevře v novém okně

21.6.2007 16:59:05 | přečteno 3469x | PaedDr. Josef Škvor

CYKLOJÍZDA pro seniorky a seniory: TUNELY A KOLONIE
Komise pro majetek, investice a dotace RMČ Praha 11