ENDE

Aktuálně z tiskové konference Bezpečnost na Praze 11

logo BJM
Městská část Praha 11 tuto středu 29. dubna uspořádala tiskovou konferenci k tématu bezpečnosti na Praze 11, na níž starosta městské části Praha 11 Dalibor Mlejnský představil novinky a kroky uskutečňované nejen v rámci prevence kriminality. Hlavním tématem tiskové konference byly investice do rozšiřování kamerového systému, boj s vandalismem, představení bezpečnostní mapy Jižního Města a nákup reflexních vestiček pro všechny děti z mateřských škol. Na konferenci také představil ředitel Obvodního ředitelství městské policie Praha 11 Petr Schejbal práci svých strážníků a výsledky jejich práce.

„Porovnání výsledků za uplynulá období, vyhodnocení obytných zón, poděkování městské části za dary městské policii, to byla tři základní sdělení, která jsem přišel na konferenci prezentovat,“ řekl ředitel Obvodního ředitelství městské policie Praha 11 Petr Schejbal.

Tiskové konference se zúčastnil také náměstek ředitele Městské policie hl. m. Prahy Ludvík Klema, který mj. konstatoval, že jedenáctá městská část patří mezi nejaktivnější pražské městské části, co se týče podpory městské policie.

„Za velký úspěch považuji například výsledky lustrace vozidel. Díky vyhledávacímu zařízení, které naše městská část zakoupila městské policii se jen za první čtvrtletí letošního roku prolustrovalo 5x více vozidel než za celý rok 2008 a dohledalo 10 odcizených aut, což je stejný počet jako za celý uplynulý rok,“ sdělil starosta městské části Prahy 11 Dalibor Mlejnský. Potěšující jsou i výsledky a přehled trestné činnosti za první čtvrtletí 2009, které jsou k dispozici u PČR. „Zejména jsem potěšen snižující se tendencí krádeží a vykrádání aut, které cítíme jako velký a dlouhodobý problém,“ dodal na závěr starosta Mlejnský.

Prezentaci činnosti OŘ obvodního ředitelství Městské policie Prahy 11 je k prohlédnutí zde ikona souboruPrezentace cinnosti OR MP Praha 11

29.4.2009 18:20:04 | přečteno 1531x | Petr Krtička