11 dnů Prahy 11 - začínáme již ve čtvrtek 11. září

Městská část Praha 11 připravila pro své obyvatele i návštěvníky Jižního Města 11 dnů Prahy 11, které odstartují dnes 11. září. Oslava narozenin Jižního Města bude i letos velmi atraktivní. Jak se Jižní Město za 32 let proměnilo? Jaká je kultura, možnosti sportovního vyžití, architektura, bezpečnost, školství? To vše v rámci 11 dnů Prahy 11 představí.

„Oslavy začnou již tradičně zahajovacím koncertem ve čtvrtek 11. září v Centrálním parku. Odpoledne svůj program na pódiu představí děti z mateřských a základních škol. Večerní program bude pokračovat např. slavnostním vyhlášením soutěže Regenerace 2008 a na závěr večera zazpívají Iveta Bartošová a Šárka Vaňková,“ řekl starosta jedenácté městské části Mgr. Dalibor Mlejnský.

Hned druhý den, tedy v pátek 12. září městská část slavnostně otevře Park u Chodovské tvrze - dopoledne zábavným programem pro děti - odpoledne bude hrát návštěvníkům parku promenádní hudba a k dispozici budou např. i piknikové koše, aby si návštěvníci parku mohli atmosféru náležitě vychutnat.

Sobota 13. září bude ve znamení premiéry festivalu piva a jídla. U stanice metra Opatov se rozprostřou stany, které návštěvníkům festivalu nabídnou ochutnávku 11ti druhů piv a množství pochoutek k degustaci piva. Nebudou chybět ani soutěže a pro děti bude připraven dětský koutek.

Pohled na staré tradice a kulturu s sebou přinese Chodovská pouť, která se uskuteční v neděli 14. září od 10 hodin v areálu u Chodovské tvrze. Na neděli připravilo i Komunitní centrum Matky Terezy svůj program - scénky, dramatické dílny a projekci dětského kresleného životopisu Matky Terezy u příležitosti 11tého výročí jejího úmrtí.

„Další dny se nesou v duchu sportovních akcí na základních školách, dnů otevřených dveří v nízkoprahových klubech a Kulturním centru Zahrada. Divadelní představení, vyhlášení výsledků literární soutěže O zlatý klíč a mnoho dalších akcí bude probíhat od rána do večera téměř ve všech kulturních, školních i sportovních zařízeních, které zřizuje naše městská část,“ dodává starosta Mlejnský.

V úterý 17. září bude slavnostně otevřeno a pokřtěno multifunkční hřiště v Prašné ulici, a to mj. turnajem zdravých a handicapovaných sportovců. „Jsem velice rád, že záštitu nad touto akcí převzal herec Jan Potměšil. Potěšili mě také moji kolegové z radnice, kteří usednou na kolečková křesla a sami si vyzkouší, jak je těžké se na vozíku pohybovat - natož podávat kvalitní sportovní výkon,“ uvedl radní hlavního města Prahy pro sociální a bytovou oblast a radní městské části Praha 11 Jiří Janeček.

V pátek 19. září v rámci odpoledne s integrovaným záchranným systémem městská část Praha 11 představí svůj projekt Bezpečné Jižní Město. „Vzhledem k rozsahu celého tématu jsme přistoupli k tomu, že obyvatelům v kostce, zejména pomocí vysvětlujících letáků ukážeme, co vlastně celý tento projekt znamená,“ řekl starosta Mlejnský. „V rámci odpoledne s IZS budeme i slavnostně předávat další dary naší městské části Obvodnímu ředitelství městské policie Praha 11,“ dodal Mlejnský.

Sobota 20. září - u Obchodního centra Chodov občanské sdružení Proxima sociale pořádá od 12 do 22 hodin festival s názvem Dobytí Jižního pólu.

V neděli 21. září uzavře celé slavnosti akce s názvem Jižní Město ve vzduchu, aneb Balonstory. Horkovzdušné balony, lanové aktivity, trampolíny, slaňování z panelového domu a další atrakce „ve vzduchu“ budou zakončeny závěrečným koncertem. Na samý závěr návštěvníci budou moci shlédnout ohňostroj se synchronizovanou hudbou.

8.9.2008 8:09:26 | přečteno 2814x | PaedDr. Josef Škvor

Kino klub Zahrada – Karel
Tradiční dušičkový průvod
Milionový údržbář